SASKİ'nin yeni genel müdürü o isim mi olacak? - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
SASKİ'nin yeni genel müdürü o isim mi olacak? GÜNCEL

SASKİ'nin yeni genel müdürü o isim mi olacak?

SASKİ'nin yeni genel müdürü o isim mi olacak?

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş'in yerine kim gelecek sorusunun cevabı kulislerde konuşuluyor.

Muhtemel genel müdür adayı Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) eski Genel Müdürü Fatih Yürük..

Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı Sakarya Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş'in dün itibariyle yıllık izine ayrılıp ardından görevi bırakacak olması sonrasında  SASKİ  Genel Müdürlüğüne kim gelecek sorusu konuşulurken, müstakbel genel müdür olarak  Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'ne (OSKİ) eski Genel Müdürü Fatih Yürük un adı geçiyor.

 SASKİ'nin yeni müstakbel genel müdür adayı  Fatin Yürük'le büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce'nin görüştüğü de konuşuluyor.

Fatih Yürük'ün  20 Mayıs 2019 tarihinde görevininden alınarak yerine şu anki isim olan Murat Us'un getirildiği belirtiliyor..

Fatin Yürük kimdir?

1963 yılında Ordu'nun Ünye ilçesinde dünyaya geldi. 1982 yılında Ünye İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.

1987 yılında da Konya Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Sırası ile Alanya'da konut inşaatında şantiye şefliği, Kınalı-Sakarya Otoyolu inşaatında çalıştıktan sonra, bir süre memleketi Ünye'de serbest mühendislik yaptı.

12 yıl Konya Meram Belediyesinde, sırasıyla İmar ve Fen İşleri Müdür Yardımcılığı, Fen İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu. Sonrasında İstanbul Kartal Belediyesinde Fen İşleri Müdür Yardımcılığı ve Park Bahçeler Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

21 Nisan 2005 tarihinden sonra İSU Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. 11 Nisan 2014 tarihinde Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü oldu. 20 Mayıs 2019 tarihinde ise OSKİ'deki görevinden alındı. 

Evli ve 3 çocuk babası.

(medyabar)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz