SASKİ BİNASI ETNOGRAFYA MÜZESİ OLACAK! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
SASKİ BİNASI ETNOGRAFYA MÜZESİ OLACAK! GÜNCEL

SASKİ BİNASI ETNOGRAFYA MÜZESİ OLACAK!

SASKİ BİNASI ETNOGRAFYA MÜZESİ OLACAK!

Yenihaber Gazetesi Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin danışmanı Adil Altay Güney’in şehre kazandırılacak müze çalışmalarını yönelik açıklamalarını manşetine taşıdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin danışmanı Adil Altay Güney, Donatım Park’ın adının Müze Park olarak değiştirileceği ve içerisine 5 müzenin yapılacağını açıkladı. Yenihaber Gazetesi’nde yer alan habere göre planlanan müzelerden biri SASKİ’nin kullandığı binada yer alacak. SASKİ’nin nerede hizmet sunacağı ise merak konusu.

İlk olarak Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda Başkan Ekrem Yüce’nin dile getirdiği müze çalışmalarının yeri ve detaylarını Başkan Danışmanı Adil Altay Güney paylaştı. Donatım Park’ın adının da kurulacak müzelerle birlikte Müze Park adını alacağını söyleyen Başkan Danışmanı Güney, 5 ayrı müze kurulacağını, İstanbul’un bile tam anlamda sahip olmadığı Etnografya Müzesi’nin de yer alacağını belirtti.

Hatırlanacağı üzere Kent Park’ın ismi Donatım fabrikası çalışanları ve ailelerinin talebi üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından Donatım Park olarak değiştirilmişti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz