SAKARYASPOR'UN TFF'DE KAÇ DOSYASI VAR? - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
SAKARYASPOR'UN TFF'DE KAÇ DOSYASI VAR? SPOR

SAKARYASPOR'UN TFF'DE KAÇ DOSYASI VAR?

SAKARYASPOR'UN TFF'DE KAÇ DOSYASI VAR?

Sezonun bitmesiyle birlikte kongreye gidecek olan yeşil-siyahlı camianın TFF'de dosyası olan futbolculara ne kadar borcu var?

Erhan Kaytanbay - ÖZEL HABER / SPOR264

Sakaryaspor kulübü yeni başkanını belirleyecek. Gelen yeni yönetimin ise transferi açmak için ne kadar paraya 3 milyon 413 bin TL paraya ihtiyacı var. Geçen 2017-2018 sezonunda kadroda bulunan futbolcuların borçlarını ödemeden transfer tahtasını açmak imkansız görünüyor.

Edinilen bilgiye göre kongrede aday olacak başkanın en az transferi açmak için 3.5 milyon TL TFF'ye ödeme yapması gerekli.

Sakaryaspor'da bu dosyaları kapatmadan ödeme yapmadan transferi açamayacak.

GARANTİLİ 'ÖZEL' SÖZLEŞMELER

Bu dosyalar dışında dikkat çeken bir başka detay ise Ramazan Sal ve Mahir Sağlık'a yapılan özel sözleşme...

Bu iki oyuncunun sözleşmesinde 'Kontrat süreleri tamamlanmadan Sakaryaspor'dan ayrılırsa, yeni sözleşme imzaladığı takımda alacağı ücretin farkını Sakaryaspor öder' maddesi. Bu maddeye göre Mahir ve Ramazan Sakaryaspor'dan sonra anlaştıkları Eyüp ve Ordu kulüplerinde 'Asgari ücret' üzerinden sözleşme imzaladıklarından farkı Sakaryaspor ödüyor.

83 doğumlu Mahir Sağlık 2 yıllık 600 bin TL ve 85 doğumlu Ramazan Sal 3 yıllık 700bin TL üzerinden sözleşme imzalandı. Ramazan'ın sözleşmesi 2019-2020 sezonunda da devame decek.

FERHAT YAZGAN'A DA AYNI ÖZEL MADDE

Takım kaptanı Ferhat Yazgan'ında sözleşmesinde aynı özel madde bulunuyor. Ferhat Yazgan bu sezon 925 bin TL garanti para alıyor. Yazgan, başka bir kulübe giderse aradaki maaşındaki farkı yine Sakaryaspor ödeyecek.

MURAT AKIN GERÇEĞİ

2017-2018 sezonunda Murat Akın ile anlaşan Sakaryaspor futbolcuyla yıllık 1 milyon 250 bin TL'den üç senelik sözleşme yapılmıştı. Akın, devre arasında Karabükspor ile anlaşmış kulüple sözleşmeyi fesih ederek 5 milyonluk yükten Sakaryaspor'u kurtarmıştı.

METEKAN YILMAZ

2010-2013 sezonlarında Sakaryaspor'da forma giyen defans oyuncusu Metekan Yılmaz'a 46 bin 911 TL borç olduğuda göze çarpıyor. Metekan'ın dosyasıda TFF'de bulunan 22 dosyadan sadece biri...

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

huseyin11 Haziran 2019, Salı - 14.42

Sehir kulupleri gidiyor akp kulupleri geliyor.bunada kimse dur demiyor