Sakaryaspor'un Maç Yayını Konusunu Böyle Anlattılar - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Sakaryaspor'un Maç Yayını Konusunu Böyle Anlattılar SPOR

Sakaryaspor'un Maç Yayını Konusunu Böyle Anlattılar

Sakaryaspor'un Maç Yayını Konusunu Böyle Anlattılar

TV264 editörleri Aziz Güvener ve Erhan Kaytanbay her sabah erkanlara gelen 'Sabah Kahvesi'nde, TV264'ün seyircisiz oynanacak maçlarının yayınıyla ilgili bu yorumu yaptılar.

Pandemi nedeniyle ara verilen liglere Temmuz ayının 3'ncü haftasında yeniden başlamasına az bir süre kala, lig maçlarının seyircisiz oynanıp oynanmayacağı yönündeki belirsizlik sürerken, Sakaryaspor yönetimi TV264 ile kalan son maçlar ve eski tüm maçların yayın hakkını TV264'e vermişti.

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç yayın haklarının verilmesiyle ilgili olarak 'Gazeteciler Soruyor' programında anlaşmayı açıklayarak "Seyircisiz oynanacak maçlar canlı, seyircili maçlar ise banttan yayınlanacak" diye anlaşmayı duyurmuştu.

Bu kapsamda da Temmuz ayında Karabük maçıyla başlayacak ligler eğer maçlar seyircisiz oynanacaksa canlı olarak yayınlanacak.

Ancak bu duruma Yenicami'de bulunan büfede bir araya gelerek karar alan sayı iki üçü geçmeyen bazı muhabirler algıya başladılar. Maçların TV264'de ihaleye çıkmadan yayınlanması konusunda.

Geçmişte Sakaryaspor'un maçlarını çekmek için çeşitli TV kanalları adına izin alarak çekip kendi mecralarında özetlerini reklam alarak yayınlayan bu muhabirlerin bu rahatsızlarını TV264 Genel yayın kordinatörü Aziz Güvener ve editör Erhan Kaytanbay her sabah  TV264'de yayınlanan  'Sabah Kahvesi' programında "Kişisel menfaatler, maalesef  kamu yaranının önüne geçti. Sakaryaspor maçlarına, Sakaryaspor yöneticilerinden minibüs isteyerek gidenler şimdi Sakaryaspor'u düşünüyorlar" diyerek böyle konuştular.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz