Sakaryaspor kongresi yapılabilecek! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Sakaryaspor kongresi yapılabilecek! SPOR

Sakaryaspor kongresi yapılabilecek!

Sakaryaspor kongresi yapılabilecek!

Vali Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Sivil Toplum Kuruluşları (Spor Kulüpleri dahil) belirlenen kişi sayısı ve kurallara uymak kaydıyla genel kurullarını yapabileceklerini duyurdu.

Koronavirüs vakalarındaki artış ve Sakarya'nın kırmızı risk kategorisinde olması dolayıyla Sakaryaspor kongresi yapılamamıştı. Pazartesi akşamı Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında bir takım açıklamalarda bulunmuştu. 

Bu açıklamalara ek olarak ise Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'da sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Vali Kaldırım, "Aldığımız karar doğrultusunda İlimiz genelinde; Sivil Toplum Kuruluşları ( Spor Kulüpleri dahil) belirlenen kişi sayısı ve kurallara uymak kaydıyla genel kurullarını yapabileceklerdir." ifadelerine yer verdi. 

Bu açıklamalar sonrasında Sakaryaspor kongresinin 2020/21 sezonu içerisinde ne zaman yapılacağına dair kulüpten bir açıklama gelmedi. Yeşil-siyahlı kulüp 5 Mart günü sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Sakarya Valiliğine genel kurul ile ilgili yaptığımız başvuruya cevaben; İçişleri Bakanlığı'nın 03.03. 2021 tarih ve 3514 sayılı kararına istinaden mevcut durumda genel kurul yapılmasının mümkün olmadığı, Bakanlığın ileriye doğru yapacağı değerlendirmeler sonucunda yeniden karar verilebileceği tarafımıza tebliğ edilmiştir." ifadelerine yer vermişti. 

(spor264)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz