Sakaryaspor'dan elektrik, vergi borcu açıklaması - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Sakaryaspor'dan elektrik, vergi borcu açıklaması SPOR

Sakaryaspor'dan elektrik, vergi borcu açıklaması

Sakaryaspor'dan elektrik, vergi borcu açıklaması

Sakaryaspor'da Basın Sözcülüğü görevine Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Demir getirildi. Demir ilk açıklamasını yaptı.

Mehmet Demir Vergi ve SSK borcunun ödendiğini dile getirerek eğer bu taksit yatırılmamış olsaydı toplam borcun 26 milyon TL olacağını söyledi.

Basın sözcüsü Demir, "Kulübümüzün yapılandırılmış vergi borcu taksiti olan 464 Bin TL yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızdan toplanan para ile ödenmiştir. Bu taksit ile birlikte yapılandırılmış vergi borcumuz 8 Milyon 500 Bin TL'ye düşmüştür. Bu taksit ödenmemiş olsaydı yapılandırma bozulacak ve borcumuz 26 Milyon TL olacaktı. Bu süreçte bize desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

ELEKTRİK YAPILANDIRILDI

Açıklamalarına devam eden Mehmet Demir, Rüstemler Tesisinin elektrik borcunun 350 bin TL olduğunu belirtti. Yetkililerin tesislere gelerek elektriği kesmek istediği ancak Sakaryaspor yönetiminin duruma müdahale ettiğini dile getirerek borcu yapılandırdığı söyledi. Mehmet Demir, "Rüstemler Tesislerimizin geçmişten bugüne kadar toplam elektrik borcu 350 Bin TL'yi bulmuştur. İlgili dağıtıcı firma borçtan dolayı tesisimizin elektriğini kesmek istemiş ancak yönetim kurulumuzun çaba ve çalışmaları ile borç yapılandırılmıştır.

Yapılandırmadan sonra elektrik borcumuz 148 Bin TL'ye düşmüştür. Bu miktarın 48 Bin TL'si yönetim kurulumuz tarafından peşin ödenip, geri kalan 100 bin TL'si ise ilk ödeme tarihi 2020 Ocak olmak üzere 5 eşit takside bölünmüştür" ifadelerine yer verdi.

ÖDEMELER CUMA GÜNÜ

Futbol takımına olan ödemelerin Cuma günü yapılacağını söyleyen deplasman giderlerinin ise iki yönetici tarafından karşılanacağını dile getiren Demir, sözlerini şu şekilde devam etti; "Futbolcularımızın ödemeleri ise yönetim kurulumuz tarafından Cuma günü yapılacak. Yönetimimize dahil olan arkadaşlarımıza bu konudaki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Ayrıca alınan karar doğrultusunda deplasman maçlarımızın gideri tamamen yönetimdeki isimler tarafından sırayla karşılanacaktır. Bu bağlamda hafta sonu oynayacağımız Kırşehirspor mücadelesinin deplasman giderlerini Engin Sipahi ve Adem Dursun karşılayacak."

DÜZENLİ TOPLANTI

Demir sözlerini, "Önümüzdeki haftadan itibaren her Çarşamba günü yanlış anlaşılma ve bilgi kirliliğine mahal vermemek adına basın açıklaması yapacağım. Bu bazen karşılıklı soru cevap şeklinde bazen de mail bülteni aracılığı ile gerçekleşecek.

Önümüzdeki bu zorlu süreçte inşallah basınımızın güzide temsilcileri ve kulübümüz arasında köprü görevini en iyi şekilde gerçekleştirmeye çabalayacağım. Allah utandırmasın" ifadeleriyle sonlandırdı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz