SAKARYASPOR'DA BAŞKAN KİM OLACAK? YÜCE KİMİ İŞARET EDECEK… - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
SAKARYASPOR'DA BAŞKAN KİM OLACAK? YÜCE KİMİ İŞARET EDECEK… SPOR

SAKARYASPOR'DA BAŞKAN KİM OLACAK? YÜCE KİMİ İŞARET EDECEK…

SAKARYASPOR'DA BAŞKAN KİM OLACAK? YÜCE KİMİ İŞARET EDECEK…

Karagümrük'e kaybedilen 2-0'lık final maçı sonrası yönetimin kongre kararı alması nasıl bir süreç yaşanacağı konusunda soru işaretlerine neden oldu.

Final maçının kaybedilmesiyle birlikte hemen ardından akaryaspor kongre yapma kararı aldı. Yeni sezonda bir yapılanma içerisine girmek isteyen olağanüstü genel kurul yapacak.

Geçen yılda olduğu gibi bu senede belkide yönetim değişecek ve yeni bir yapılanmaya girilecek. Taraftarların ise merak ettiği konuların başında başkanlık koltuğu ve yeni oluşacak yönetim..

CUMHUR GENÇ

Mevcut başkan Cevat Ekşi'nin devam etmeyeceği konuşulurken, yerine ise kimin geçeceği merak konusu. Bu sezon yönetiminde bir çok sorumluğun altına giren ve başı çeken isimlerden biri olan Cumhur Genç'te en kuvvetli isimlerden biri. Zira kendisi her ne kadar sesli olarak telafuz etmesede taraftarın başkanlık koltuğuna yakıştırdığı isimlerden.

Cumhur Genç'in yönetimdeki dinamo isimleri yanında tutarak güçlü isimlerinde katıldığı etkili bir yönetim oluşturma durumu olabilir. Genç, finansal anlamda güçlü bir yönetim oluşturmasıyla sadece bu sene yaşanan maddi sıkıntıları minimuma indirmeyi hedefiyor.

HÜSEYİN AYDINLI

Yönetimde bir başka ismi yüksek sesle telafuz edilen kişi ise Hüseyin Aydınlı. 2 sezondur yönetimde aktif olarak rol alan Aydınlı'nın ismide bir kesim tarafından konuşuluyor. Erkan Sezgin'in görevinden istifa etmesi sonrası yedek kulübesinde takımın başında sezonu tamamlayan Aydınlı, 2 senedir finalde kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı. Belkide kendinin başkan olduğu bir yönetim kurabilir.

EKREM YÜCE FAKTÖRÜ

Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce'nin tavrı ise bu süreçte en önemli etkenlerden biri olacak. Geçen sezon Yerel Seçimlerin olması ve mevcut başkan Toçoğlu'nun fazla sorumluluk almak istememesi Sakaryaspor yönetiminide bir çıkmaza sokmuştu.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde başkan seçilen Ekrem Yüce, gün geçtikçe Sakaryaspor üzerinde ağırlığını hissettirdi. Play-Off ve final maçında takımı yalnız bırakmaması, Rizespor'daki tecrübeleri, şehrin takımına sahip çıkacağının en büyük göstergesi.

Yüce'nin işaret edeceği bu iki isim yada desteğini alan bir başkan adayınında sürpriz bir şekilde ismini duyabiliriz.

Yeşil-siyahlı yönetimde olağanüstü genel kurulda yapılacak ilk oturum 16 Haziran Pazar günü Rüstemler Tesisleri'nde saat 14.00'te gerçekleşecek. ilk oturumda çoğunluk sağlanamazsa ikinci oturum 23 Haziran Pazar günü saat 14.00'da yapılacak.

(spor264)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz