Sakaryaspor Başkanı Nalbant: Kişiler geçer Sakaryaspor kalır! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Sakaryaspor Başkanı Nalbant: Kişiler geçer Sakaryaspor kalır! SPOR

Sakaryaspor Başkanı Nalbant: Kişiler geçer Sakaryaspor kalır!

Sakaryaspor Başkanı Nalbant: Kişiler geçer Sakaryaspor kalır!

Sakaryaspor kulüp başkanı İbrahim Nalbant transferin açılması sonrası bir basın açıklaması yayımladı.

Sakaryaspor kulüp başkanı İbrahim Nalbant'ın transferin açılması süreci hakkında yaptığı açıklamada sözlerine şu şekilde başladı, "Değerli Sakaryasporlular.Kongre sürecinden itibaren yeniden başlamak, geçmişten güç alıp geleceği inşa etmek için verdiğimiz varoluş mücadelesini, gerek basından gerekse zaman zaman yaptığımız basın açıklamaları ile tüm süreci şeffaflığı ile ifade etmeye çalıştık." dedi. 

Nalbant karşılaştıkları dosyalarda kimsenin tek bir kuruş indirime yanaşmadığını ifade ederek, "Geldiğimiz noktada 2016'dan bugüne TFF nezdince UÇK tarafından karara bağlanmış dosyalar, yapılan sözleşmelerden doğan kulübümüz ile hiçbir bağı kalmamasına rağmen etik olmayan yöntemler ile sözleşme den doğan akitlerden kaynaklanan dosyalar, 2012'den günümüze mahkemeler tarafından karara bağlanmış TFF nezdinde borç görünen tüm yasaklı dosyaların bedeli muhatapları ve yasal vekilleri tarafından tek kuruş indirilmemesine rağmen ödenmiştir." dedi. 

Vergi ve SSK borçlarının yapılandırıldığını söyleyen başkan Nalbant, "Yerel ve icra mahkemelerinde süren tüm dosyaların harç vergi kurumsal tüm ödemeleri yapılmış yasal süreçler takip edilmektedir.2013 yılında yapılandırılan ve ödenmesine başlanan,2017 yılında tekrar yapılandırılan 2018-2019 yıllarındaki gecikmiş taksitlerde dâhil olmak üzere kurumsal tüm borçlar (Vergi, SGK) ödenerek vergi dairesinden borcu yoktur belgesi alınmıştır." açıklamasında bulundu.

Transferin son güne sıkıştığını ancak maksimum verim alındığını belirten Nalbant, "Kulübümüz tüm yasal sorumluluklarını maddi manevi yerine getirerek transferi açmıştır. Kongre sürecinden başlamak üzere; zaman merkezli kaynaklanan aksaklıklardan dolayı transferin son güne sıkışmış buna rağmen kısa ve uzun vadede maksimum verimi alabileceğimiz oyuncular ile şartlar dahlinde anlaşılmıştır."

'Kişiler gelir geçer Sakaryaspor ilelebet payidar kalır' sözleriyle açıklamasına devam eden Nalbant, "Saygıdeğer Sakaryasporlular; Kulübümüz bu zor süreçten alnının akı ile çıkmıştır ancak sadece nefes almış önü açılmıştır bu son değil başlangıçtır. Endüstriyel futbolun idame koşulları bellidir.

Sakaryaspor şehir ile nefes alan yarışan Sakarya’nın ruhunu taşıyan markasıdır. İki ay sonra yine vergi ödememiz mevcut takımımıza sorumluluklarımız var. Yönetim kurulumuz gerek içinden geçtiğimiz süreçte gerekse önümüzdeki süreçte maddi manevi fedakârlık ile katkı sağlamış sağlamaya devam edecektir.

Yönetim kurulumuz bizden önceki tüm yönetim kurullarında olduğu gibi vakit ve zamanı geldiğinde görevi bir başka Sakaryaspor sevdalılarına devredecektir. Sakaryaspor kişilerin değil tüm şehrin tüm camianın sevdasıdır. Bu sevdaya sahip çıkmak ta tüm şehrin tüm camianın görevidir. Kişiler gelir geçer Sakaryaspor ilelebet payidar kalır." diyerek devam etti. 

Sakaryaspor kulüp başkanı İbrahim Nalbant açıklamasını şu şekilde noktaladı, "Kulübümüzün mali olarak yeniden yapılandırma sürecinde maddi manevi katkılarını esirmeyerek tüm imkânlarını kullanan B.Belediyesi Başkanımız Sn Ekrem Yüce ye, bunun ile birlikte Sn Bülent Uygun’a, TFF Başkanı Sn Nihat Özdemir ‘e Maddi ve manevi yanımızda olan tüm STK ve kurumlara, Kulübümüzde görev yapmış tüm eski başkan ve yöneticilere Basın mensuplarına kalbi bizimle olan tüm Sakaryalılara Teşekkür ediyoruz."

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz