Sakaryalılar İnternette En Çok Ne Aratıyor GÜNCEL

Sakaryalılar İnternette En Çok Ne Aratıyor

Sakaryalılar İnternette En Çok Ne Aratıyor

2019'un ilk 6 ayında Sakarya'da internette en çok aranan kelimeleri derledik. Sakaryalılar Google'da en çok hava durumu, Youtube ve Medyabar kelimelerini arattı.

ADAYORUM/Hüseyin Can Iğdır

Dünyanın en büyük 3. Markası olan ABD'li internet arama motoru Google'da son 6 ayda   Sakarya’da en çok arananlar belirlendi.
Buna göre Sakaryalılar Google'da, son 6 ayda en çok  ‘HAVA DURUMU’ aratıldı. 

Sakarya'da yılın ilk ayında Hava Durumu aramasının ardından en çok aranan kelime ise video izleme sitesi Youtube oldu. 3.sırada ise haber sitesi Medyabar yer aldı. Medyabar'ı Facebook ardından ise Haber kelimeleri takip etti. 6.sırada Çeviri, 7.sırada ise Sahibinden yer alırken 8. sırada Son Dakika, 9.sırada Google ve 10.sırada Sabis ve Dolar ifadeleri aratıldı.

Geçtiğimiz yıla göre bu yılın ilk 6 ayında aramasında en çok artış gösteren kelimeler ise sırasıyla şunlar oldu: 
1.Hercai
2.İstanbul Seçim Sonuçları
3.Sabis Subu
4.Seçim Sonuçları
5. Sakarya İftar Vakti

Dünyanın en büyük video izleme sitesi Youtube'da ise Sakaryalıların 2019'un ilk 6 ayında en çok aradığı kelime Enes Batur oldu. Enes Batur'un ardından ise ikinci sırada online oyun PUBG aratıldı. 3.sırada ise film araması yapan Sakaryalıların 4.sırasında Hercai yer aldı. 5.sırada ise Show Tv'nin dizisi Çukur yer aldı. 6.sırada Reynmen, 7.sırada Söz, 8.sırada Şarkı, 9.sırada Minecraft  ve 10.sırada Sen Anlat Karadeniz yer aldı. 

Son 6 ayda Youtube’da en çok Artış Gösteren Kelimeler.

Derdim Olsun
Zalim İstanbul
Vuslat
Biraderim İçin
Hercai
Ekrem İmamoğlu
Palu Ailesi

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz