Sakaryalı Müzisyenler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Seslendi, “Zor Durumdayız” - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Sakaryalı Müzisyenler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Seslendi, “Zor Durumdayız” YAŞAM

Sakaryalı Müzisyenler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Seslendi, “Zor Durumdayız”

Sakaryalı Müzisyenler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Seslendi, “Zor Durumdayız”

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında alınan önlemler gereği düğün ve eğlence mekânlarının kapalı olması sebebiyle etkilenen müzisyenler Sakarya Faal Müzisyenler ve Müzik Sevenler Derneğinde bir araya gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundular.

SAFAMDER Sakarya Faal Müzisyenler ve Müzik Sevenler Derneği Başkanı Fahrettin Çakar dernek binasında Sakaryalı müzisyenler ile bir araya geldiği toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek müzisyenler, düğün salonu sahipleri, ses ışık firmaları ve organizasyoncular olarak zor durumda olduklarını dile getirdi.

Çakar yapmış olduğu açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Devlet büyüklerimiz, mülki amirlerimiz, şehrimizin değerli yöneticilerine Sakaryalı müzisyenler olarak seslenmek istiyoruz. Bizler ülkemizin her platformunda var olan, Türkiye ekonomisine oldukça büyük katkı sağlayan düğün sektörüne hizmet veren müzisyenler, düğün salonu sahipleri, ses ışık ve organizasyon firmaları olarak tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de tehdit eden Covid-19 salgını sebebiyle en çok etkilenen kesimlerin başında gelmekteyiz.

Birçok esnafımız iş yerlerini kapatırken birçoğumuzda kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız. Tüm umutlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızın bizler ile ilgili açıklamasına bağlamış 1 Temmuz itibariyle işlerimizin yeniden açılmasını beklerken yayınlanan genelge maalesef bizler için büyük bir hayal kırıklığı olmuştur. Birçok düğün, davet ve organizasyon sahibi vatandaşımız iptal talebiyle ofislerimize akın etmektedir. Bizler bu süreçte çaresiz ne yapabileceğimiz bilemez halde çözüm beklemekteyiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızdan yayınlanan genelgenin tekrardan gözden geçirmelerini istirham ediyoruz. Biz müzisyen, düğün salonu sahipleri ve organizasyoncular olarak sosyal mesafe ve gerekli her türlü tedbirlerin alınmasıyla işlerimizi yapmak ve evimize ekmek götürmenin peşindeyiz.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Mete Keleş26 Haziran 2020, Cuma - 15.41

????????????????????????

KLASİK TÜRK MÜZİĞİ MÛSİKÎSİ KLASİK TÜRK TEKKE MÜZİ26 Haziran 2020, Cuma - 15.35

MÛSİKÎ MÜZİK ÇOK ÇOK GANİ GANİ ÖMÜR BOYU SONSUZ YÜCE BÜYÜK iLİM SANAT BİLİM İŞ GÜÇ SANAT MESLEKTİR . HER ŞEY MÛSİKÎDİR MÜZİKTİR ZORUNLU İHTİYAÇTIR .

KLASİK TÜRK MÜZİĞİ MÛSİKÎSİ MÛSİKÎSİ KLASİK TÜRK T26 Haziran 2020, Cuma - 15.27

MÛSİKÎ ' NİN MÜZİĞİN CANIM SIKILDISI KARNIM AÇIKTISI EĞLENCESİ BOŞ VAKİT GEÇİRİLMESİ DEĞERLENDİRİLMESİ KÜÇÜK DEĞERLENDİRİLMESİ GÖRÜLMESİ KÜÇÜK GÖRÜLMESİ OYUNU ALAY EDİLMESİ DALĞA KAFA GEÇİLMESİ KÜFÜR EDİLMESİ SAYĞI KIYMET DEĞER ÖNEM VERİLMEMESİ BASİT GÖRÜLMESİ ÖNÜNE GELİNİN MÛSİKÎ MÜZİK BİLMEDEN BU iŞİN EĞİTİMİNİ ALMADAN MÜZİSYEN OLMALARI V.B. OLMAZSA OLMAZ ALLAH CELLE CELÂLÛ CENÂB - I HAK CENÂB - I PİR HÂLİKÛLHÜDÂ ÇARPAR BÜYÜK GÜNAHLARA GİRER BÜYÜK MÛSİBET KAZA BELA TEHLİKE GELİR DİREK CEHENNEMLİKTİR AHİRETTE MÛSİKÎ MÜZİSYENLİK MÜZİK BİZİM YAKAMIZA YAPIŞIR İKİ YAKAMIZ BİR ARAYA GELMEZ BİZDEN GESAP KİTAP SORAR .