Sakarya Algısının Kötü Gösterilmesini Kınıyoruz - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Sakarya Algısının Kötü Gösterilmesini Kınıyoruz SİYASET

Sakarya Algısının Kötü Gösterilmesini Kınıyoruz

Sakarya Algısının Kötü Gösterilmesini Kınıyoruz

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, son dönemde Sakarya’nın algısının kötü gösterilerek bir kamuoyu oluşturma çalışmasını kınadıklarını söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan, Demokrat Parti Sakarya Teşkilatları olarak, son dönemde Sakarya algısına yönelik kamuoyu oluşturma çalışmalarına tepki göstererek kınadıklarını söyledi. Ergül, “Bir TV programında yaptığı konuşmalardan ötürü Erol Mütercimler’i ve Kocaali’de yaşanan fındık işçileri olayında Sakarya hakkında kötü bir kamuoyunu oluşturulmaya çalışıldığı yönelik tutumunu şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.

Ergül ayrıca, “Huzurumuzu, kardeşliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenler, bilsinler ki hiçbir zaman güçleri yetmeyecektir. İmam hatipli olmanın sorumluluğu, milleti kendi ana kaynakları ile yeniden buluşturacak en temel unsurlardan biridir. Şehrimizi ve hemşehrilerimizi zan altında bırakan asılsız söylemlerinden dolayı Erol Mütercimler’in bulunduğu mevkilerinden derhal istifaya davet ediyorum. Ayrıca Kocaali’de meydana gelen olayın kardeşliğimizi bozmak isteyenler için bir unsur haline getirilmesine de tepki göstererek kirli provokasyonların Sakarya üzerinden çekilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz