Şaban Yıldırım: Çıkaracağımız dersler var... SPOR

Şaban Yıldırım: Çıkaracağımız dersler var...

Şaban Yıldırım: Çıkaracağımız dersler var...

Sakaryaspor'un 1-0'lık Samsunspor galibiyetinin ardından iki takım teknik direktörleri ve Sakaryaspor başkanı Cevat Ekşi basın açıklamalarında bulundu.

TFF 2. Lig Beyaz Grup çeyrek ilk maçında Samsunspor'u 1-0 yenen Sakaryaspor, Samsun'a avantajlı gidiyor. Maç sonrasında iki takım teknik direktörleri ve Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi açıklamalarda bulundu.

BU MAÇTAN ÇIKARACAĞAMIZ DERSLER VAR

Şaban yıldırım, "İlk yarı planlarımızın dışında bir oyun oynandı. İkinci yarı daha fazla bizim istediğimiz gibi bir oyun vardı. İki ayaklı bir maç oynuyoruz. 1-0 bir avantaj. Gol yemeden maçı atlatmak önemliydi.

Belediye başkanımızın teşrifiyle soyunma odasında coşkulu anlar oldu. Bu birliktelik önemli. Oyun planladığımızın dışında gerçekleşti. Sistemimiz işlemeyince sıkıntı yaşadık. İkinci yarı sistem döngümüz devredeydi. Diğer maçlara göre biraz düşük oynadığımızı söyleyebiliriz ama kazanmak istiyoruz.

İnşallah daha iyi oyunlar oynarız. Samsun gibi pahalı ve çok iyi bir takımla oynuyoruz. Bu maçtan çıkartacağımız dersler var."

Oyuncu değişikliğiyle ilgili olarak, "Oyunda bir sorun görmüyorduk. Değişik bir oyuna geçebilir miyiz diye bir konuşma yaptık." cevabını verdi. 

O KUPA BURAYA GELECEK

Sakaryaspor kulüp başkanı Cevat Ekşi, "Hocamız söyleyeceğimiz her şeyi söyledi. Ben teşekkür kısmına geçmek istiyorum. Belediye başkanımızdan valimize kadar herkese teşekkürler. Samsun'a akacağız. İnşallah Samsunspor'u çok rahat geçeceğiz."

KAÇIRDIĞIMIZ GOLLERE AĞLAYACAK DEĞİLİZ

Samsunspor teknik direktörü İsmet Taşdemir maç sonrası yaptığı açıklamada,"Dengeli bir maçtı. Çok pozisyona girip harcadığımız bir maçtı. Penaltımızın verilmediği bir maçtı. Maçı çevirebilirdik ama olmadı. Sezon başından beri çok pozisyona girip çok kaçırıyoruz.

Bugünde olmadı. Kaçırdığımız gollere ağlayacak değiliz. Her şey belli. Samsun'da önemli bir maç daha var, bizler sahada taraftarımızda tribünde mücadelemizi vereceğiz." ifadelerini kullandı.

(spor264)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz