S-400 alımına Saadet Partisi'nden de destek SİYASET

S-400 alımına Saadet Partisi'nden de destek

S-400 alımına Saadet Partisi'nden de destek

Saadet Partisi (SP) Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, S-400 alımına destek verdiklerini açıklayarak, "Ancak 5 bin yıllık geçmişi olan bu milletin Milli Savunma Sanayisini kurması gerekir. Bunu da Saadet Partisi gerçekleştirebilir." dedi.

Saadet Partisi (SP) Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, bugün dünya ülkelerinin çok farklı ve gelişmiş bir teknolojiyle savunma sanayisini büyütürken Türkiye'nin ne durumda olduğunu gözden geçirmesi gerektiğini işaret ederek, "Savunma sanayimiz için silahları ABD ve Rusya gibi ülkelerden almamız bizim büyük ayıbımızdır.

Asıl tartışılması gereken konu 5 bin yıllık tarihi olan bu milletin böyle tarihi çok kısa olan milletlere muhtaç olmasıdır. Neden Türkiye'de üretemiyoruz? Neden savunmamız dışa bağımlı? Bu soruları tartışmamız gerekir."dedi.     
 
Abay ulusal ve yerel basına yaptığı yazılı açıklamada "5 bin yıllık tarihi olan asil milletin asıl beka sorunu bu olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; "Türkiye bir an önce çağımızın şartlarına uygun Savunma sanayinde başka ülkelere ihtiyaç duymadan kendi geliştireceği teknoloji hamlesiyle Savunma sistemini kurmalıdır. Bu da ancak Milli Görüş'ün temsilcisi Saadet Partisi iktidarı ile olur, bunu ancak biz başarabiliriz."

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz