Rıdvan Duran Pazartesi Başvuruyor SİYASET

Rıdvan Duran Pazartesi Başvuruyor

Rıdvan Duran Pazartesi Başvuruyor

Rıdvan Duran, pazartesi günü saat 14.30 da Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için AK Parti Sakarya İl Teşkilatı binasında başvurusunu yapacak.

Uzun yıllar Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı yapan Rıdvan Duran, SAÜ Genel Sekreter Yardımcılığı, Anadolu Ajansı İnsan Kaynakları Direktörlüğü ve İstanbul Kültür AŞ Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştu.

Rıdvan Duran'ın Özgeçmişi

Rıdvan DURAN, 1972 yılında Sakarya’da doğdu.

Orta öğrenimini Sakarya İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra Sakarya Üniversitesi’nde ‘Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri’ bölümünde master yaptı. Yerel Yönetimlerde Özelleştirme alanında Master tezi hazırladı.

Rıdvan Duran, 1994 yılında Adapazarı Belediyesi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 1996-2004 yılları arasında Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. 2004-2008 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcılığı, 2014 yılına kadar da aynı belediyede Başkanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu.

2014 yılında SASKi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinin ardından 2014-2017 yılları arasında Anadolu Ajansı İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörlüğü yaptı.

2017 Temmuz ayı itibariyle İstanbul Büyükşehir  Belediyesi Kültür A.Ş.  Genel Müdür olarak göreve getirildi. 2018 Ocak ayı itibariyle de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı olarak atandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanlığı, Sakaryaspor Kulüp Asbaşkanlığı ve Başkan Vekilliği, Türkiye Karate Federasyon Asbaşkanlığı yaptı.

Ayrıca Prof.Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfında Yönetim Kurulu Üyesi olup, Türkiye Wushu-Kungfu Federasyonu Asbaşkanlığı ve Reklam Üst Kurul Üyeliğine de devam etmektedir.

İleri seviyede İngilizce bilen Duran, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz