REVOLT 9’UNCU OLDU - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
REVOLT 9’UNCU OLDU GÜNCEL

REVOLT 9’UNCU OLDU

REVOLT 9’UNCU OLDU

TÜBİTAK tarafından bu yıl 15.'si düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları tamamlandı. Elektrikli araçlar kategorisinde finale kalan 26 araç arasında SUBÜ aracı 9’uncu oldu.

TÜBİTAK tarafından bu yıl 15.'si düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda üniversite öğrencilerinin tasarladığı elektrikli araçlar, Körfez pistinde ödül için yarıştı. TUBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'ın startını verdiği final yarışlarında SUBÜ’nün Revolt aracı da pistte boy gösterdi.

Sakarya’dan 2 üniversitenin de katıldığı yarışta Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencileri Revolt adlı araçlarıyla toplamda 87 aracın katıldığı yarışlarda 9’uncu olarak tamamladı.

Elemeleri geçen 33 araç arasında yer alan ve kendi kategorisinde 26 araçla yarışan SUBÜ öğrenci takımı TETRA, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'ın start  vermesi ile yarışa başladı. Birçok üniversite Rektörünün de heyecanlı bakışları arasında yarışan otomobiller elektrik verimliliklerini sergilediler. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık da öğrencilerini yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu.

Final yarışının ilk turu tamamlandığında TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr. Hasan Mandal, öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi. Rektör Mehmet Sarıbıyık, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Fuat Boz, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yusuf Çay da öğrencilerle yakından ilgilenerek yarışma sonuçlarını birlikte beklediler.

Rektör Mehmet Sarıbıyık, bir yıl gibi kısa bir sürede ortaya konulan başarıdan dolayı öğrencileri tebrik ederken, şimdiden bir sonraki yarışa hazırlıkların başlaması gerektiğini, eksikliklerin giderilerek daha iyisinin yakalanacağını ifade etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz