Rektör'den 'Kantin' açıklaması Daha fazla istihdam GÜNCEL

Rektör'den 'Kantin' açıklaması Daha fazla istihdam

Rektör'den 'Kantin' açıklaması Daha fazla istihdam

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan , kampüsteki 22 kantinin sözleşmesinin yenilenmemesiyle ilgili yaşanan süreçle ilgili medyabar.com'a açıklama yaptı. Rektör Savaşan 'Kamu yararı söz konusu 'dedi.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, son günlerde üniversitelerde bulunan kantinler için sözleşmenin yenilenmemesiyle ilgili karar sonrası yaşananlarla ilgili medyabar.com'a özel açıklama yaptı.

Rektör Savaşan 'Sakarya üniversitemiz Türkiye'de en güzel kampüs alanına ve doğal güzelliklere sahip kampüslerden biridir.'diyerek şunları söyledi..

"Sakarya üniversitesi olarak öğrencilerimizin derslik alanları dışındaki alanlardan, çalışanlarımızın ve Sakaryalıların da sosyal amaçlı alanlardan daha fazla faydalanmalarını sağlamak temel hedeflerimizden biridir. Bu hedefe yönelik olarak geliştirdiğimiz "Yaşayan Kampüs Projesi" ilgili kamuoyu ile daha önce paylaşılmış; çok sayıda ulusal ve yerel basın projemizin ayrıntılarına yer vermiştir.'

ÖĞRENCİ İSTİHDAMI

Rektör Savaşan hayata geçirilecek projeyle mevcut çalışanlardan daha sonra Sakaryalı ile 150 ögrencinin istihdamının sağlanacağına işaret ederek açıklamasında şunları söyledi:

''Yaşayan kampüs projesinde mevcut alanların iyileştirilmesinin yanında, Kampüsümüzde farklı konseptlerde yeni alanlar oluşturmayı planlamaktayız. Oluşturulacak bu yeni alanlarda daha kaliteli, daha konforlu ve standardı yüksek bir hizmet sunumunu amaçlayan yaşayan kampüs projesi iddia edilenin aksine hem halkımız hem de öğrencilerimize yönelik daha fazla istihdam imkânı oluşturacak bir projedir. Mevcut çalışan sayısından daha fazla Sakaryalı ve yaklaşık 150 öğrenci istihdamı öngörmekteyiz.Bilindiği gibi üniversite tercihlerinde kampüslerin sosyal alanları ve sosyal imkânları da bir tercih nedeni olmaktadır. Üniversitemizin sosyal alanlarını iyileştirecek bu projenin Sakarya Üniversitesine yönelen öğrenci ilgisini artıracak, daha yüksek puanlı öğrencileri üniversitemize kazandırmaya destek olacaktır.'

KARARLILIĞIMIIZI KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ

Savaşan sözlerini şöyle sürdürdü:

 ''Üniversitemizde, araştırma potansiyelini etkin kullanma ve geliştirme, eğitim laboratuvarlarımızın iyileştirilmesi, öğrencilerimizin sektörle entegrasyonunun artırılması, uluslararasılaşma, akreditasyon ve kalite süreçlerinin ileriye taşınmasına yönelik somut adımlarımız devam etmektedir.

Yaşayan Kampüs projesi bütün içinde önemli ama küçük bir bölümü oluşturmaktadır. Yaşayan Kampüs Projesinin kantin konusuna daraltılmaması gerektiği görüşündeyiz. Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin, çalışanlarının ve Sakarya'nın, en nihayetinde ise kamu yararının gerektirdiği adımların atılması bizim tercihimize bağlı değildir; görevimizdir. Sakarya'nın, Üniversitesi ile bütünleşmesini ve Sakarya Üniversitesi'nin üniversite fonksiyonlarının tamamında ileriye taşınmasını sağlayacak somut adımlar ve hedeflerle ilgili heyecan ve kararlılığımızı kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Hedefleri gerçekleştirme konusunda attığımız somut adımların, heyecanın ve kararlılığın şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kamuoyu tarafından destekleneceği konusunda bir şüphemiz yoktur.''

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Serkan10 Ağustos 2019, Cumartesi - 12.17

Çıktıhınız bu yolda başarılarınızın devamını dilerim sayın hocam

Cann13 Temmuz 2019, Cumartesi - 00.38

Tebrik ediyor bu projenizi takdir ediyorum.