BU HABER PEK ÖNEMSENMEDİ AMA ASLINDA GÜNÜN EN GÜZEL HABERİ! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
BU HABER PEK ÖNEMSENMEDİ AMA ASLINDA GÜNÜN EN GÜZEL HABERİ! GÜNCEL

BU HABER PEK ÖNEMSENMEDİ AMA ASLINDA GÜNÜN EN GÜZEL HABERİ!

BU HABER PEK ÖNEMSENMEDİ AMA ASLINDA GÜNÜN EN GÜZEL HABERİ!

Karasulu öğrencilerin hazırladığı proje TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye ikinciliği elde etti. Fakat öğrencilerin bu başarısının gereken ilgiyi gördüğünü söylemek ise pek mümkün değil.

ADAYORUM

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aykut Bozkurt, Tarih Öğretmeni ve Proje Danışmanı Barış Örgen ile öğrenciler Sinemnur Yavrum ve Emine Erdoğan Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’yı makamında ziyaret ettiler.

Kaymakam Helvacı’nın heyeti makamında ağırlamasının sebebi ise TÜBİTAK’ın lise öğrencileri arasında ülke çapında düzenlediği proje araştırma yarışmada Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi öğrencilerinin Türkiye ikincisi olmasıydı.

Sinemnur Yavrum ve Emine Erdoğan hazırladıkları "Sanat Terapisine Dayalı Grupla Psikolojik Danışmanın Üniversite Sınavına Hazırlanan 12. Sınıf Öğrencilerinin Sınav Kaygısına Etkisi" adlı projeleriyle büyük bir başarıya imza atıp yüzlerce projeyi geride bırakarak Türkiye ikincisi oldular.

Adayorum ailesi olarak bizler de Karasulu öğrencileri ve öğretmenlerini bu büyük başarılarından dolayı kutluyoruz.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz