Özel Halk Otobüslerinde Kart 54 Devam Edecek - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Özel Halk Otobüslerinde Kart 54 Devam Edecek YAŞAM

Özel Halk Otobüslerinde Kart 54 Devam Edecek

Özel Halk Otobüslerinde Kart 54 Devam Edecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kart54’ün özel halk otobüslerinde kullandırılmayacağına dair kamuoyunda çıkan haberlere yönelik açıklama yayımlandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından toplu taşımada tek ödeme yöntemi olan Kart54’ü kullandırılmayacağına dair kamuoyunda çıkan haberlere yönelik açıklama yayımlandı.

Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan şu açıklama yapıldı: “Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde toplu taşımada nakit kullanımının virüsün yayılmasına yol açabileceğine, mümkün olduğunca nakit para alışverişinin yapılmaması gerektiğine açıkça yer verilmiştir. Dünya Sağlık Örgütü de nakit ödemenin insan sağlığını tehdit ettiğini, temassız ödeme yöntemlerinin daha sağlıklı olduğu tavsiye edilmektedir. Büyükşehir Belediyemiz ve Özel Halk Otobüslerinde de tek ödeme yöntemi temassız Kart54’lerle gerçekleştirilmektedir.”

“Toplu taşımayı kullanan vatandaşlarımıza salgının yayılmasını önlemeye yönelik uyarıların yer aldığı, Kart54 kullanımının teşvik edildiği şu dönemde böylesine bir uygulamanın gündeme gelmesi söz konusu değildir. Ulaşımda Kart54 güvenli, hızlı, pratik ve tek ödeme yöntemidir. Böyle bir olay karşısında ise hukuki yollara başvurmak kanuni bir zorunluluktur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

NE OLMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde Özel Halk Otobüsleri Durak Yönetimi, araçlara 29 Haziran Pazartesi gününden itibaren Kart 54 kullanılmayacağına ilişkin duyuruları asmıştı. Bunun üzerine vatandaşlar duruma büyük tepki göstermişti.

O HABERİ OKU

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz