O Tuvalet Hakkında "İşgalci" Kararı - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
O Tuvalet Hakkında "İşgalci" Kararı GÜNCEL

O Tuvalet Hakkında "İşgalci" Kararı

O Tuvalet Hakkında

Büyükşehir Belediyesine ait olan Orta Garajda tuvalet işletmesinin 6 aydır işgal konumunda olduğu ortaya çıktı.

ADAYORUM

Adapazarı ilçesi Semerciler Mahallesinde yer alan Orta Garaj Hareket Amirliği binasında bulunan umumi tuvaletin 6 aydan uzun bir süredir işletmecisi tarafındna işgal edilerek işletildiği ortaya çıktı.
Daha önce Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılacağı açıklanan umumi tuvaletin mevcut işletmecisinin hakkı olmamasına rağmen buradan kazanç elde ettiği öğrenildi.
Yasal olarak fuzuli şagil yani "Kusurlu olup olmadığı aranmaksızın, bir malın zilyetliğini, yetkili İdarenin izni, sahibinin rızası veya muvafakatı dışında eline geçiren, elinde tutan veya her ne şekilde olursa olsun bu malı kullanan veya tasarrufunda bulunduran gerçek veya tüzel kişiler" olarak kayıtlara geçen işletmeciden bu sürecin tahsilatını yapmak için de işlem başlatıldı.
İşgalci olarak umumi tuvaleti işleten işletmeciden ne kadar ücret tahsil edileceği ile ilişkin yetki ise Büyükşehir Belediyesi encümenine verildi.
Umumi tuvaletin kısa süre içerisinde 3 yıllığına kiraya verileceği öğrenildi. 

 

 

 


6-(232) İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının,Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Semerciler Mahallesi, 29I3 Pafta, 207 Ada, 9 Parseldeki 440.20m⊃2;’lik arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan Belediyemize ait WC’nin; 01.04.2019 tarihinden itibaren fuzuli şagil; ……. tarafından “WC İşletmecisi ” olarak kullanıldığı anlaşılmış olup, 5393 sayılı Belediye Kanununun 15. maddesi gereği, Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Semerciler Mahallesi, 29I3 Pafta, 207 Ada, 9 Parselde bulunan 440.20 m⊃2;’lik arsa vasıflı taşınmazın üzerinde Belediyemize ait WC’nin; 01.04.2019 tarihinden itibaren Fuzuli Şagil; ………….adına, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 75. maddesi hükümlerine göre belirtilen ecrimisil bedelinin uygulanmasına ilişkin 03/10/2019 tarihli; 30093 sayılı yazısı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz