O mahalle susuz kalınca çareyi taşıma suyla buldular! GÜNCEL

O mahalle susuz kalınca çareyi taşıma suyla buldular!

O mahalle susuz kalınca çareyi taşıma suyla buldular!

Pamukova Akçakaya Mahallesi Kurban Bayramına susuz girdi.. CHP İl Başkanın açıklaması sonrası mahallenin su ihtiyacını karşılamak için Büyükşehir ve Pamukova Belediyesi iki tanker su gönderdi.

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır'ın gündeme getirdiği , Pamukova Akçakaya Mahallesinde suların yaklaşık bir aydır akmadığı, Sakarya da suyu akmayan mahallenin olduğu açıklamaları sonrası, Mahallenin bayramda su ihtiyacının karşılanması için Büyükşehir ve Pamukova Belediyesince iki tanker su gönderildi.

 Uzun zamandır içme suyu sıkıntısı çeken Pamukova Akçakaya Mahalle Muhtarı Osman Işık, mahallerinde yaklaşık bir aydır suların akmadığını ifade ederek, "CHP İl Başkanı Erdoğan Isır'a mahallemizin su sıkıntısını dile getirdiği için teşekkür ediyoruz.

Isır'ın açıklamaları sonrası Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Pamukova Belediyesince mahallemize iki tanker su gönderildi. Bayram dolayısı ile dışarıdan mahallemize yakınları ile bayram kutlama gelenlerin olması nedeniyle nüfusumuz arttı. Su sıkıntısına az da olsa çözüm tankerler ile takviye yapılması sonucu bulundu. Ancak biz geçici değil kalıcı çözüm bekliyoruz.

Mahallemizin su sıkıntısının kısa zamanda giderilmesini bekliyoruz " dedi. Akçakaya Mahallesi sakinleri ise sosyal medya hesaplarından mahallelerine su getiren Büyükşehir Belediyesinin su tankerinin fotoğrafını paylaşarak "Bir ata sözü derki: "Tasıma suyla değirmen dönmez!" sonuçta çok eskilerden söylenmiş söz.

Günümüzde geçerliliği tartışılır gibi duruyor. Taşıma suyla bir koy donuyorsa değirmen hayli hayli döner bizce. Yıllardır su sorunumuz var bir an önce çözülmesi lazım " diyerek tepki gösterdiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz