O hastane için açıklama: Hizmet kesintisiz sürecek - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
O hastane için açıklama: Hizmet kesintisiz sürecek GÜNCEL

O hastane için açıklama: Hizmet kesintisiz sürecek

O hastane için açıklama: Hizmet kesintisiz sürecek

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ,Karasu Devlet Hastanesinde hizmet alımı ile gerçekleştirilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmet alımının durdurulması ile ilgili gündeme gelen konu hakkında açıklamalarda bulundu.Yapılan açıklamada, "Fizik tedavi Ünitelerinin hizmetlerinin durdurulması yönünde bir durum olmadığı gibi bu ünitelerin arttırılarak hizmetin daha da yaygınlaştırılması planlanmaktadır." denildi.

Yapılan açıklamada:

“Karasu Devlet Hastanesinde hizmet alımıyla sunulan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetinin yerine daha önce de hastanelerimizde sağlanan bu alandaki hizmetimiz Bakanlığımız tarafından görevlendirilecek uzman doktor ve fizyoterapist ataması ile hastanemiz tarafından satın alımı yapılan cihazlarla devam edecektir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon için gerekli cihazların satın alımıyla ilgili işlemler devam etmekte olup, hizmet alımı sözleşmesi bittikten sonra Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmeti kesintisiz bir şekilde sürecektir.

Karasu Devlet Hastanemizde olduğu gibi Hendek Devlet Hastanemizde de hizmet alımıyla gerçekleşen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetleri hizmet alımı sözleşmelerinin sona ermesiyle bu doğrultuda hastanelerimiz tarafından sağlanacak olup şu an bu hastanelerimizdeki fizik tedavi hizmetleri devam etmektedir.  

İlçe Hastanelerimizde Fizik tedavi Ünitelerinin hizmetlerinin durdurulması yönünde bir durum olmadığı gibi bu ünitelerin arttırılarak hizmetin daha da yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

Karasu ve Hendek’ten sonra son olarak Geyve Devlet Hastanemize de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı hekim ile fizyoterapist ataması yapılarak, Fizik Tedavi Polikliniğinde hasta kabulü başlamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz