O Gelişme esnafı mutlu etti - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
O Gelişme esnafı mutlu etti EKONOMİ

O Gelişme esnafı mutlu etti

O Gelişme esnafı mutlu etti

Sapanca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Çelik, esnaf kefalet kredilerinde, önceki borcun kapatılma zorunluluğunun tamamen kaldırıldığını söyledi.

Esnafın kredi kullanırken bu zorunluluktan dolayı sıkıntı çektiğini ifade eden Çelik, "Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerimiz kefaletiyle Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kooperatif kredileriyle ilgili olarak, bu yıl içerisinde bankaca yapılan düzenlemeyle, kredi borcu bulunan ve şahıs üst limiti dahilinde tekrar kredi kullanmak isteyenlerin mevcut kredi bakiyesini kapatmaları istenmekteydi.

Konuya ilişkin kooperatifimiz ve banka arasında yapılan çalışma neticesinde bu uygulamaya son verilmiş olup, kredi borcu bulunan ve tekrar kredi kullanmak isteyenlere kredi borç bakiyesi kapatılmadan şahıs üst limiti dahilinde kredi kullanımı yapılabilecektir.

Alınan bu kararın esnafımıza hayırlı olmasını dileriz. Ayrıca ticari dükkan alımı kredileri devam etmekte olup bunlardan yararlanmak isteyen esnafımızı kooperatifimize beklemekteyiz" dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz