NEFES KREDİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
NEFES KREDİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI EKONOMİ

NEFES KREDİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

NEFES KREDİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen üyelere yönelik başlatılan nefes kredisi ile ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Altuğ yaptığı açıklamada içinden geçtiğimiz Covid-19 salgını ile mücadele sürecinde Oda üyelerinin finansal ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmak için Oda olarak kaynaklarını üyelerinin kullanımına sunduklarını ifade ederek, yeni bir nefes kredisinin hayata geçirildiğini belirtti.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ açıklamasında şunları dile getirdi: “Salgından olumsuz etkilenen üyelerimize biraz olsun nefes aldırabilmek amacıyla, üst kuruluşumuz TOBB öncülüğünde yeni bir nefes kredisi çalışması başlatıldı.

TOBB ve 365 oda borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisi’nde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. 2021’den itibaren 12 eşit taksitte (azami 20 ay vadeyle), yıllık % 7,5 faiz oranı ve firmanın cirosuna göre 50.000 veya 100.000 TL’ye kadar kullanabilecekler. Kredi Garanti Fonu da

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz