MÜSİAD'tan O Yemek Sonrası Açıklama - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
MÜSİAD'tan O Yemek Sonrası Açıklama GÜNCEL

MÜSİAD'tan O Yemek Sonrası Açıklama

MÜSİAD'tan O Yemek Sonrası Açıklama

MÜSİAD, Havai Fişek Fabrikası'ndaki patlama sonrası, Genel Başkan ,Şube Başkanlarıyla birlikte fabrika sahibi olan MÜSİAD Şube Başkanı Yaşar Coşkun'a destek vermek için 'moral yemeği' sonrası gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı.

MÜSİAD'ın akşam saatlerinde basın kuruluşlarına gönderdiği açıklama şöyle..

 MÜSİAD sadece bir sermaye örgütü değil, yaklaşık 2 milyon kişiye istihdam sağlayan; üyeleri ve üyelerinin çalışanları ile büyük bir yuvadır. Bizler, tek amacı para kazanmak olmayan, kazancın paylaştıkça arttığını, acının da paylaştıkça azaldığını bilen bu şuurla insani değerleri 30 yıldır kendine düstur edinmiş bir yapıyız.

Bizler, o elim patlama sonunda hemen o gün, yöneticilerimiz ve yakın çevredeki illerden gelen diğer üyelerimiz ile bir araya gelmiş ve işçi kardeşlerimiz için yapacağımız tüm faaliyetlerin ve yardımların planlamasını yaparken; anlamadan, gerçeği bilmeden ve insani etikle bağdaşmayan bir karalama ve iftira hareketinin hedefi olduk.

Bizler, uzun ve elim bir günün sonunda, insanlarımız için işçi kardeşlerimiz için neler yapabileceğimizi konuşurken, fabrika sahibinin kendisinin de orada olmadığı bir ortamda sanki akşam yemeğinde keyif yaparmışız gibi başlatılan bu iftira kampanyasını kınıyor ve bunları yapanları bir kez daha tarihin ve ülkemiz insanının vicdanına teslim ediyoruz.

Böylesi saldırılar ile ilk kez karşılaşmıyoruz ve art niyet baki kaldığı sürece belli ki bu son da olmayacak. Ancak bizler, inancımızın gereği olarak bu haksız iftiraları bile hoşgörü ile karşılıyor; yine de meselesi memleketi olan tüm iyi niyetli kardeşlerimizle beraber yürümeye devam edeceğimizi buradan kamuoyuna bildiriyoruz. Çünkü MÜSİAD’ın büyüklüğüne yakışan budur.

PATLAMA SONRASI
Sakarya'nın Hendek ilçesinde 4 işçiye mezar olan Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'ndaki patlama sonrası, MÜSİAD Genel Başkanı ve Şube Başkanları, fabrika sahibi olan MÜSİAD Şube Başkanı Yaşar Coşkun'a destek vermek için 'moral yemeği' düzenlemişlerdi.
Yemek sonrasında da sosyal medya hesablarından bu paylaşımı yapınca kamuoyunda tepkilere neden olmuşlardı

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz