Milli Birlik'ten Cumhur İttifakı Desteği SİYASET

Milli Birlik'ten Cumhur İttifakı Desteği

Milli Birlik'ten Cumhur İttifakı Desteği

Milli Birlik ve Düşünce Derneği, 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakını desteklediklerini açıkladı.

AÇIKLAMA ŞÖYLE:

BEKAMIZ ADINA, MİLLİ ŞUURLA CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYORUZ!

Kıymetli basın mensupları

Tarihi tüm Cihan’a barış huzur ve nizam temin etmiş olan , kaderi ise taşıdığı sancağı bir an dahi olduğu yerden milim aşağıya indirmemek uğruna canhıraş mücadele vermek olmuş Büyük Türk Milletinin fertleri olmanın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkında olarak , düstur edindiğimiz Devletçilik anlayışı ile ülke olarak darboğazdan geçtiğimiz bu günlerde ‘’CUMHUR İTTİFAKI’’nın  yanında olduğumuzu bildiririz.

Malumunuz bir ulusun geleceğini teminat altına alması için gerekli olan şartların başında gelen siyasal istikrarın temini ve tesisi, ülkemizin kuruluşundan 2000’li yıllara kadar bir türlü mümkün olmamıştır.

Gerek içimizde barındırdığımız batı menşeli siyasal vb. grupların nifak tohumlarını serpmesi gerekse onların ana sponsoru olan batı bloğunun okyanus ötelerinden palyaçoluk yaptırdığı mahlukatın (FETÖ) nün ve kontrolünü yine aynı şer güçlere teslim etmiş bazım sözde cemaatlerin refaha kavuşmamıza engel teşkil etmek adına sürdürdüğü misyoner çalışmalar apaçık bir şekilde ortadadır.

Bağımsızlığı uğruna bedel ödemeyi şeref saymış, istikbal uğruna ise kadınıyla, çocuğuyla,  genciyle, yaşlısıyla yıllarca cephelerde dur durak bilmeden savaşmış gelenekçi yapısıyla köklü geçmişe sahip bir toplumun mensupları olarak , o günlerden bugünlere üzerinde plan yapılmaktan bir an dahi vazgeçilmemiş erozyona ve yıkıma uğratılmak istenildiğimizin de bilincindeyiz.

Kuruluşumuzdan 2000’li yıllara kadar bir çok ekonomik-sosyal yaptırıma, darbeye, muhtıraya maruz bırakılan milletimiz yaşadığımız bugünlerde de deri değiştirmiş aynı el tarafından geçmişe döndürülmeye çalışılmaktadır.

Amacın aynı fakat yöntemlerin farklılaştığı bu günlerde kritik bir seçim sürecinin arifesindeyiz. Genelden özele indirgemek gerekirse Sakarya ilimizde ki 31 Mart Yerel Seçimlerine dair adaylar genelde ki senaryoyu anlamakta yol göstericidir.

Sakarya özelinde , Sözde Millet İttifakının özellikle bazı ilçe adaylarının bir çok bilinmeyenle dolu olması, Güçlü ve Büyük Türkiye idealimizi her fırsatta yıkma arzusunu içinde barındıran ne idiü belirsiz grupların kullandığı söylemlerle birebir örtüşen söylemlere sahip olmaları aynı zamanda onların çizdiği çerçevede politika üretiyor olmaları bizleri son derece rahatsız etmekte olup bu açıklamayı yapmamızı mecbur kılmıştır.

Başta halen Fetö zihniyetiyle sinsice hayatını idame ettirenlerin, faaliyette bulunanların ve Fetö gibi zemini bozuk bazı cemaatlerin, siyasi partilerin, stkların,siyasi parti yöneticilerinin bu dönemde takındığı tavrı iyi incelemekle mükellefiz.Tanıklık ettiğimiz bu dönem ve yapmış olduğumuz açıklamamız kesinlikle siyasi kutuplaştırmak hedefli olmayıp tam olarak Milli ve Yerli hassasiyete sahip olanlar ile konjonktüre göre şekil alanların filtrelenmesini öngörmektedir ve 31 MART 2019 tarihi bu sebeple kritikleşen bir dönem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türk milletinin fertleri olan bizlerin siyasi manada yegane arzusu Milli hassasiyeti süt kadar ak-pak olan şahsiyetlerin bulunduğumuz coğrafyanın yöneticileri olmasıdır. 

Umutla baktığımız ve beklediğimiz geleceğimizin var olduğunu hatırlatarak, yarınların kardeşlerimize evlatlarımıza birer miras olarak kalacağını bu mirası da sorunsuz onlara teslim etmemiz gerektiğinin vazifemiz olduğunu herkes bilmelidir.

Bir yanda Devlet bekası adına bir araya gelerek Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın oluşturduğu Cumhur İttifakı’nı ,  bir yanda ise batı bloğunun emir ve doğrultuları  çerçevesinde politika oluşturup, yürüten görünürde CHP ve diğerlerinin arka planda  gizli müttefiklerinin de katkısıyla oluşturulan Sözde Millet İttifakı’nı görmekteyiz.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve Sayın Devlet BAHÇELİ’nin karşı karşıya kalacağı tahmin edilen tüm olumsuz tepkilere rağmen  bahsi geçen kaygılar doğrultusunda  bir araya gelmeleri Büyük Türkiye bekası ile dertlendiklerinin önemini bir kez daha ortaya  çıkarmış olup, ben değil biz ilkesiyle sergilenen onurlu duruşun ne olduğunu gözler önüne sermektedir.

Böyle bir tablonun gerçekliği tartışılmazken öte yanda beka yahut vb. kaygıya sahip olmayanların kendilerini Sözde Millet İttifakı adlandırması da tam ifadeyle ironidir.

Yaptığımız açıklamanın gayesine izah etmek gerekirse de kesinlikle polemik çıkarmak değil, şahsi menfaat gözetmeksizin oluşmasından son derece rahatsızlık duyacağımız , toplumumuza sirayet edebilecek derin sorunları engellemek istememizin tezahürüdür.

 31 Mart Yerel Seçimine adım adım yaklaştığımız ve Türkiye siyasal hayatının en kıvrımlı günlerine tanıklık ettiğimiz bugünler de ;

Bilinmeyenlerle dolu Sözde Millet İttifakının yanı sıra Cumhur İttifakını oluşturan Siyasi partilerden biri olan AK Parti’nin içerisinde ki muhalif kanadın Ulusal Geleceğimiz adına önem arz eden 31 Mart Yerel Seçimine verdiği tahribatta değinmeden geçemeyeceğiz.

Ben değil Biz geleneğimizin zıttı istikametinde hareket eden kim olursa olsun nereye mensup olursa olsun ana vazifemiz olan Milli Müdafaa ve İstikbal misyonumuza gölge düşürdüğü aşikardır.

Kendisine ‘’DEVLETÇİLİK’’ anlayışını düstur edinen bizler, milletimizi geçmişin o bataklığına geri çekmeye çalışanlara karşı kesinlikle geri adım atmayarak , ülkemizin tekrar o karanlık günlere mahkum bırakılmasına müsaade etmeyeceğiz.

783.562 km⊃2; alanı  cemaat kisvesine bürünmüş FETÖ gibi hain oluşumların veyahut ipinin kimin elinde olduğu olduğu belli olmayan zümrecikerin  yöneteceğini düşleyenler hayal kırıklığına uğrayacaklarını bilmelilerdir.

Makam uğruna çıkar uğruna bir yerde var olma uğruna kirli ittifaklarda yer almayı meşru görenlere Merhum Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal marşımızın bir dörtlüğünü hatırlatıyoruz.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı 

Ve diyoruz ki her şartta her durumda Bekamız adına, Milli Şuurla yapmamız gereken ne ise tereddütsüz yapmak, üzerimize düşen her vazifeyi layıkıyla yerine getirmek asli görevimizdir.

Tüm bu hassasiyetlerden dolayı 31 MART 2019 yerel seçimlerinde yüce milletimizden siyasi görüşleri bugüne dek ne olursa olsun dış mihrakların oyunlarına DUR demesini bekliyoruz.

Bu bağlamda 31 MART 2019 Yerel Seçimlerinde Sayın Devlet BAHÇELİ’yi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tensipleriyle oluşturulan Cumhur İttifakını destekliyoruz.

MİLLİ BİRLİK VE DÜŞÜNCE DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz