MHP İl Başkanı Cadde 54 İddialarına Sert Çıktı - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
MHP İl Başkanı Cadde 54 İddialarına Sert Çıktı SİYASET

MHP İl Başkanı Cadde 54 İddialarına Sert Çıktı

MHP İl Başkanı Cadde 54 İddialarına Sert Çıktı

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, TV 264'te gazeteci Safa Polat'ın MHP'nin sürekli eleştirdiği Cadde54 projesinden geri adım attığı iddiasına sert çıktı.

TV264 ekranlarında her Cuma yayınlanan Gazeteciler Soruyor programında Ecevit Keleş'in Cadde54 projesi iddiaları tartışılırken, gazeteci Safa Polat'ın MHP'nin sürekli eleştirdiği Cadde54 projesinden geri adım attığı iddia etti. Medyabar'a konuşan Akar, Polat'ın bu sözlerini talihsizlik olarak yorumlarken MHP olarak asla geri adım atmadıklarını ifade etti.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’in CADDE 54 için büyük rant operasyonları yürüttüğünü iddia etmesinin ardından Cadde54 konusu tekrar gündeme geldi.

CHP İl başkanı Ecevit Keleş’in iddiasına karşılık Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar basın toplantısı düzenleyerek Keleş’in bu iddialarını yalanlayarak iddialarını ispatlamasını istemişti.

TV264 ekranlarında cuma akşamı saat 21:00’da yayınlanan Gazeteciler Soruyor programında gazeteci Safa Polat’ın Cadde54 iddiası damga vurdu. Cadde54 projesini başından beri eleştiren ve yargıya taşıyan MHP’nin, Cadde 54 konusunda geri adım attığını söyleyen Polat’a MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar’dan tepki geldi.

Cadde54 konusunda açıklama yapan gazeteci Polat, projenin ilk zamanlarında Belediye Meclis üyesi olan ve şimdi MHP İl Başkanı olan Ahmet Ziya Akar’ın Cadde54 projesini sürekli eleştirdiğini ama  daha sonra Cumhur ittifakı kapsamında MHP’nin Ak Parti ile ortak siyaset yapması sonrası Cadde54 projesindeki eleştirilerinden geri adım attığını belirtti.

Polat’ın MHP’nin Cadde54 konusunda geri adım attığını söylemesi üzerine MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar medyabar’a açıklamalarda bulundu.
'TALİHSİZLİK'
 Akar; ‘’ MHP’nin bu konuda geri adım attığı iddiası yalandan ibarettir.  Bu konuyu sayın Polat’da iyi bilmesine karşın bu yönde bir açıklama yapması talihsizliktir" dedi.

MHP olarak projeyi en başından beri eleştirdiklerini ifade eden Akar, bu konuyu da tüm vatandaşlar ve basın mensuplarının da bildiği gibi yargıya taşıdıklarını söyledi.  Akar, yaptığı açıklamada  Cumhur İttifakının doğru bir siyasi anlayış üzerine kurulduğunu ve  Türk milleti için doğru olan bir birliktelik olduğunu, bu sebeple doğruların zikredilmiş olmasının Cumhur İttifakına halel getirmeyeceğini inandığını belirtti.

'ASLA VAZGEÇMEDİK'
Bilakis gücüne güç katacağını söyleyen Akar, 'MHP olarak da Serdivan ve Sakarya için doğru bir proje olmadığına inandığımız Cadde54 için hukuki ve siyasi duruşlarından asla vazgeçmedik.


'ÇOK GEÇ KALINMIŞ BEYHUDE BİR ÇABA'
Bu projeyle alakalı henüz Cumhur İttifakı kurulmamışken bir tavır ve tepki ortaya koyduklarını, ittifak kurulduktan sonra da bu tavrı hukuki alanda devam ettirdiklerini ifade eden Akar, O dönemde CHP yönetiminin sesini çıkarmadığını, ilgisiz ve alakasız CHP yönetiminin bugün bu konuyu dillendirmesini ise çok geç kalınmış beyhude bir çaba ve amaçsız siyaset anlayışının yeni bir örneği olarak nitelendirdi.

BAHÇELİ'DEN TALİMAT
Ankara’dan siyasi baskı var iddialarını da cevaplayan Akar, “Grup Başkanvekilimiz ve Sakarya Milletvekilimiz Levent Bülbül ile birlikte Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli beyefendiye konuyu arz etmiştik. Genel başkanımız da bu konuda eğer bir hukuksuzluk varsa gereğini yapmamızı, hukuki süreci sonuna kadar takip etmemizi talimat vermişti. Ne sayın Bülbül ne de ben Cadde54 projesi hakkındaki görüşlerimizden geri adım atmış değiliz. Hukuki süreç yerel mahkeme ve Danıştay aşamaları olmak üzere tamamıyla tarafımızdan takip edilmiş, davacı olma sıfatından vazgeçilmemiş ve bu husus tüm teknik ve hukuki detaylarıyla birlikte kamuoyuyla paylaşılmıştır. Buna rağmen aksine bir tavır içerisinde olduğumuza dair söylemler en basit tabirle hakkaniyetle bağdaşmayan yanlış söylemlerdir” İfadelerini kullandı.

Adayorum Köşe Yazarı Safa Polat ise Akar'ın açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından şunları kaydetti: "Mhp İl Başkanı Sayın Ahmet Ziya Akar Tv 264'te Cadde 54 sözlerimden dolayı bana tepki göstermiş. Başkanımın "Geri adım atmadık" demesini anlıyorum. Haziran ayında yazdığım bu köşe tam olarak bunu anlatıyordu. Zira yerel ittifakta fedakarlık gösteren MHP
Canlı Yayındaki sözlerimin amacı "MHP Cadde 54'ü eleştirsin" değildi. Yaşanan durumu tespitten ibaretti. Zaten yayının tamamı izlenirse projede rant ve yolsuzluk yapıldığını asla düşünmediğimi, eleştirimin projenin şehir estetiği açısından ve görüntüsü olduğunu söyledim."

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz