MHP'de fırtına öncesi sessizlik! Şimdiden... - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
MHP'de fırtına öncesi sessizlik! Şimdiden... SİYASET

MHP'de fırtına öncesi sessizlik! Şimdiden...

MHP'de fırtına öncesi sessizlik! Şimdiden...

MHP'nin tabanda ağırlığı bulunan önemli isimleri kongreler öncesi sahada sessiz ama derinden temaslara başlarken, Bülbül'le gelen ancak daha sonra üstü çizilen ilçe başkanları da kongre çalışmalarına başladı.

MHP'de kongre hazırlıkları çok erken başladı. Kongre takvimi konusunda henüz bir netlik olmasada ilk kongrede göreve talip başkan adaylar çalışmalara başladı.

Sakarya Milletvekili Levent Bülbül'ün İl Başkanlığı döneminde Adapazarı İlçe Başkanlığına atanan İsmail Küçük önceki akşam partililerle iftarda bir araya geldi.

Belediye Başkan aday adaylığı nedeniyle görevden ayrılan Küçük, şimdi kongre için kolları sıvadı. Küçük'ün çalışmalarına parti tabanından tam destek geldiği söyleniyor 

Diğer bir ısınma turları da Serdivan için atılıyor. Sürpriz bir şekilde görevden MHP Serdivan eski İl Başkanı Mükremin Turan'da kongre için hazırlıklara başladı. 

MHP'de erken ve derinden başlayan süreç fırtına öncesi sessizlik yorumlarına neden oldu. Mevcut il ilçe yönetimlerinin ise partiden uzaklaştırılan isimlerin bu buluşmalarından büyük rahatsızlık duyduğu söyleniyor. 

Delege yapısını sağlam tutmaya çalışan İl yönetiminin, kendilerine yakın isimlerle yola devam etmek istedikleri biliniyor. 

MHP'de kongre sürecinin çok ama çok hareketli geçeceği söylenirken, MHP'nin 20 yılına damga vurmuş isimlerin de meydana inme hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Bu isimler sosyal medyadan çalışmaları ve grupları paylaşırken, bazıları ise fotoğraf paylaşılmasını uygun bulmadığını ifade ediyor. 

İL YÖNETİMİ MUHALİFLERİ

Bazı partililer ise genel merkezin tasvip etmediği isimlerin görevden alındığı tenkitleri de gündeme gelirken kulislerde, "Biz gereğini yapalım" yorumları yapılıyor.

Bu isimlerin MHP genel merkezine bayrak açan gruplar olmadığı da özellikle belirtiliyor

FİTNECİ GRUP BENZETMESİ

Milletvekili Bülbül ve İl Başkanı Ahmet Ziya Akar'ın kongre hazırlığı yapan bu ekiplerin faaliyetlerini yakından takip ettiği ifade edilirken, üstü çizilen isimlerin genel merkeze rapor edildiği öğrenildi.

(medyabar)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz