MEYDANLARDA SIĞINMACI DENETİMİ! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
MEYDANLARDA SIĞINMACI DENETİMİ! GÜNCEL

MEYDANLARDA SIĞINMACI DENETİMİ!

MEYDANLARDA SIĞINMACI DENETİMİ!

Son günlerde ülkenin çeşitli bölgelerinde yaşanan gerginliklerin ardından, Demokrasi ve Gar Meydanlarında sığınmacılara yönelik geniş kapsamlı denetim yapıldı.

Son günlerde ülkenin çeşitli bölgelerinde sığınmacılar ile vatandaşların arasında yaşanan gerginlikler tepki çekmişti. 

İlimizde bireysel olaylar dışında, sığınmacılarla ilgili büyük olay yaşanmamasına rağmen güvenlik güçleri işi sıkı tutuyor. 

MEDYABAR editörünün edindiği bilgiye göre, Sakarya Polisi Salı akşamı kent merkezindeki Demokrasi Meydanı ve Gar Meydanında sığınmacılara yönelik denetim yaptı. 

YARALAMADAN ARANIYOR

Asayiş ekiplerince yaklaşık 60 sığınmacının sorgulamalarının yapıldığı denetimde bir yaralama suçuna karıştığı ve hakkında arama kararı bulunduğu belirlenen Irak uyruklu M.A isimli sığınmacı yakalandı. Iraklı sığınmacının ayrıca vize ihlalinde olduğu belirlendi. 

KAÇAK AFGANLAR

Meydandaki sığınmacılardan 5'inin Afganistan uyruklu oldukları ve kaçak göçmen oldukları tespit edildi. Yakalanan 5 Afgan, sınırdışı edilmek üzere ilgili birimlere teslim edildi. 

Denetimlerde ayrıca, Zonguldak'a kayıtlı olmasına karşın ilimizde bulunan bir Suriyeli sığınmacı yakalanırken Zonguldak'a gitmesi için tebligat yapıldı. 

Daha önce de şehir merkezinde sığınmacılara yönelik denetimler yapan polis ekiplerinin, belirli aralıklarla sığınmacıların yoğun olduğu bölgelerde ani denetimler yaptığı öğrenildi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz