Meclis Üyesi Türker Ergül’den İstek ve Uyarılar SİYASET

Meclis Üyesi Türker Ergül’den İstek ve Uyarılar

Meclis Üyesi Türker Ergül’den İstek ve Uyarılar

31 Mart seçimlerinde Adapazarı Belediye Meclisi’ne İyi Parti’den seçilen Meclis Üyesi Türker Ergül, belediye meclis toplantısında söz alarak önemli konularda istek ve uyarılarda bulundu.

Ergül, Büyükşehir Yasası ile köylerden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerindeki harçların yüksekliğine dikkat çekerek; “Büyükşehir Yasası ile köylerimizin mahalleye dönüşmesi sonucu yapı yapmak isteyen vatandaşlar yüksek miktardaki harçlar nedeniyle ileride elbet af çıkar düşüncesi içerisinde kaçak yapılaşmaya yönlenmektedir. Bu da beraberinde çeşitli sorunları getirmektedir.

Kontrolsüz ve statik hesaplamaları yapılmadan, mühendislik bilgisine başvurulmadan inşaatlar yapılmaktadır. Yol katılım harçlarının makul seviyelere indirilmesi gerekmektedir. Konunun tüm detaylarıyla meclis gündemine gelmesini talep ediyorum.” dedi.

Konuşmasında son günlerde artan sayıda yaşanan çocuk istismarının önüne geçilmesi için kamera sistemi ve izleme merkezi oluşturulmasını isteyen Meclis Üyesi Türker Ergül; “Malumunuz ülkemizde çocuklara yönelik istismarların suç oluşmadan görülebilmesi ve yetkili birimlere bildirilmesi için park ve bahçelerimize kamera sisteminin kurulması gerekmektedir.

Ayrıca bu sistemin anlık takip edilmesini sağlayacak izleme merkezinin oluşturulması da olaylara anında müdahele açısından büyük önem arzetmektedir. Park ve bahçelere kurulacak kamera sistemi ve izleme merkezi sayesinde Adapazarı’nda ailelerimiz ve çocuklarımız bir nebze olsun rahatlayacaklardır. Bu teklifimizin de en kısa zamanda meclis gündemine gelmesini bekliyoruz.” dedi.

Belediye Meclisinde yaptığı konuşmasında önemli konulara değinen Meclis Üyesi Ergül, şehrimizde sayıları her geçen gün artan süpermarketlere düzenleme getirilmesini istedi. Türker Ergül; “Marketlerimizle ilgili ruhsatların bölge ihtiyaçlarına göre rekabet oluşturacak sayıda verilmesini önemsiyoruz.

Ayrıca verilecek ruhsatlarda otopark zorunluluğunun da bulunması gerekiyor. Büyük marketlerin çalışma saatlerinin de düzenlenerek, küçük esnaflarımızın iş kabiliyetlerinin arttırılması sağlanmalıdır.” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz