Mal Varlığı Dondurulanlar Listesinde Sakarya'dan O İsimler Var - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Mal Varlığı Dondurulanlar Listesinde Sakarya'dan O İsimler Var GÜNCEL

Mal Varlığı Dondurulanlar Listesinde Sakarya'dan O İsimler Var

Mal Varlığı Dondurulanlar Listesinde Sakarya'dan O İsimler Var

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK/KCK terör örgütlerinin elebaşları ile sözde üst düzey yöneticilerinin aralarında yer aldığı 377 kişinin Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu.

ADAYORUM

Buna göre, FETÖ/PDY, DEAŞ, PKK/KCK ve DHKP/C terör örgütleri üyesi toplam 377 kişinin Türkiye'de bulunan mal varlıkları donduruldu.

Listede Sakarya'dan 9 kişi yer aldı. Mal varlığı dondurulan 9 kişiden 7'si FETÖ/PDY üyesi olurken 2  kişi ise DHKP/C Terör Örgütü üyesi.

Mal varlığı dondurulan isimlerden en dikkat çekenleri ise Cevdet Türkyolu ve Rıdvan Akovalı oldu.

FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in ABD yanıbaşında bulunan isimlerden olan Cevdet Türkyolu, Gülen'in kara kutusu olarak biliniyor.Gülen'in yeğeni Mebruke Türkyolu ile evli olan Cevdet Türkyolu ABD'de tam bir gayrimenkul zengini. Uzun Cevdet lakaplı Türkyolu, Gülen’in asistanı gibi. Bütün özel ihtiyaçlarıyla o ilgileniyor. Arada kendi evinde ağırlıyor. Görüşmek için randevu isteyenler de önce ona iletiliyor.Yapılanmanın lideri olan Fethullah Gülen'den sonra gelen ismin Cevdet Türkyolu olduğu da konuşulanlar arasında.

Listede dikkat çeken isimlerden biri de FETÖ'nün Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ndeki örgütlenmesinin mimarı olduğu öne sürülen Rıdvan Akovalı. Akovalı Harp okulları ile askeri liselere girecek cemaat mensuplarının sağlık raporlarını ayarladığı iddiası ile aranıyor. 

Listede Sakarya'dan yer alan isimler ise şu şekilde: 

FETÖ/PDY Üyeleri:
Abdullah Sabri Tok
Cevdet Türkyolu
Rıdvan Akovalı
Vedat Çelebi
Taner Başar 
Cihan Kazancı
Mehmet Avni Kaya

DHKP/C Üyeleri
Musa Aşoğlu
Sinan Oktay Özen

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz