Koronalı işçi konuştu: Kendimiz hastaneye gittik - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Koronalı işçi konuştu: Kendimiz hastaneye gittik GÜNCEL

Koronalı işçi konuştu: Kendimiz hastaneye gittik

Koronalı işçi konuştu: Kendimiz hastaneye gittik

Kazakistan'a bir süre önce çalışmaya giden 18 kişilik işçi grubundan Sakarya'ya geldiğinde Korona olduğu anlaşılan 11 kişi arasında yer alan İnşaat İşçisi O.K. yaşanan süreci www.medyabar.com'a anlattı.

Kazakistan'a inşaatta kalfa olarak çalışmaya gittiğini anlatan O.K. oradaki çalışma ortamının sağlık koşullarına uygun olmadığı gerekçesi ile işe başlamadan geri dönmek istediklerini anlattı.

O.K. sözlerne şöyle devam etti;

"Kazakistan'da sağlık şartları çok kötüydü herkes bir şekilde Koronavirüs'e yakalanmış durumdaydı.

- Kendimizi koruyarak oradan bir an önce ülkemize geri dönmeye çalıştık. Daha sonra bizlerde grip belirtileri başlayınca ülkemize dönmek için Konsolosluk olmak üzere bir takım başvurularda bulunduk. 

- Uzun uğraşlar sonrasında gitmemize izin verildi. Zaten grip hasta olduğumuzu düşündüğümüz için ilaç alıyorduk. Fakat bu ilacı hava limanındaki polisleri kandırmak için değil hasta olduğumuz için aldık.

- Kaldı ki Atatürk Hava limanına iner inmez bizzat ben ve arkadaşlarım giderek biz Korona olabiliriz diye ifade verdik. Bize Sakarya'ya gidince hastaneye başvurmamız söylendi bizde özel araçla Sakarya'ya gelerek hastaneye başvurduk.

- Bize test yapıldı. Sabaha kadar bekletilip evde izole olmamız istendi. Hepimiz akrabayız. 18 kişi Kaynarca'da evlerimizde karantinada beklerken 11 kişinin testlerinin pozitif olduğu açıklandı.

- Daha sonra bazı arkadaşlar hastanede tedavi gördü. Halen 1 arkadaşımız hastanede tedavi altında. Diğerleri durumları iyi. Hastalığı atlattık ama karantinada bekliyoruz" dedi. 

Yaşları 24- ila 35 arasında değişen uzaktan akraba 18 kişilik grubun Kaynarca'da halen evlerinde karantinada olduğunu söyleyen O.K. "Biz vatandaş olarak görevimizi yaptık. Elimde başvuru yaptığıma dair belgede mevcut. Sorumsuz davranmadık ve ödevimizi harfiyyen yerine getirdik. Yapabileceğimiz başka bir şey yoktu. Kazakistanda kalsak sağlıksız şartlardan dolayı ölebilirdik." dedi. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz