Kılıç: Tıp Bayramını Buruk Kutluyoruz - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Kılıç: Tıp Bayramını Buruk Kutluyoruz GÜNCEL

Kılıç: Tıp Bayramını Buruk Kutluyoruz

Kılıç: Tıp Bayramını Buruk Kutluyoruz

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ile birlikte Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini ziyaret ederek hem doktorların Tıp Bayramı’nı kutladı hem de yaşanan darp olayıyla ilgili tepkisini gösterdi.

HASTANE ZİYARETİ

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP PM Üyesi Ayça Taşkent ve CHP İl Başkanı Erdoğan Isır ile birlikte Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini ziyaret etti.

CHP heyeti ziyarette tüm sağlık camiasının ve doktorların 14 Mart Tıp Bayramını kutlarken, hastanede hasta yakınları tarafından darp edilen doktor olayını da kınadı. Hastane çalışanları ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Filiz Kuni ile görüşen CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, olayla ilgili bilgi aldı.

SAĞLIK BAKANINA SESLENDİ

Hastane önünde bir açıklama yapan Yıldırım Kaya, “Bugün 14 Mart Dünya Tıp Bayramı. Biz sağlık emekçilerine şiddet ve ekonomik sorunlarının olmadığı bir gün kutlaması için hastanemize geldik ama bugün buradan bir doktorumuz yine şiddette maruz kaldı.

Türkiye’de doktorlarımız yüzde 33 fiili şiddete maruz kalıyor. Bu konuları Sağlık Bakanına aktardığımızda bize sağlıkta değil ülkede şiddet var diyor. Ben Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Adapazarı’ndan sesleniyorum. Sizin yok dediğiniz şiddet burada nasıl uygulanmış bir gör. Bayram gününde bir sağlık çalışanının şiddete uğramasını nefretle kınıyoruz. Yetkilileri gereğini yapmaya davet ediyoruz.

Sağlık Bakanımız sağlık çalışanlarına sahip çıksın” dedi. CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç ise, “Tüm sağlık camiasının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. Sakarya’da Tıp Bayramımızı buruk kutluyoruz. Bu bayram gününde maalesef bir doktorumuzun başına gelen kötü bir hadise ile sarsıldık. Bu saldırıyı kınıyoruz ve adaletin yerini bulmasını istiyor, doktorlarımıza şiddetin son bulmasını temenni ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz