Kenan Sofuoğlu bu yıl da "Formulaz"a katıldı - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Kenan Sofuoğlu bu yıl da "Formulaz"a katıldı GÜNCEL

Kenan Sofuoğlu bu yıl da "Formulaz"a katıldı

Kenan Sofuoğlu bu yıl da

AK Parti Sakarya Milletvekili ve eski Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu her sene olduğu gibi bu senede Rize'de düzenlenen Red Bull Formulaz Yarışları'na katıldı. Tahta arabalar ile yapılan yarışlara ilgi büyüktü.

Rize Ardeşen'in yemyeşil beldesi Tunca'da düzenlenen Red Bull Formulaz, bu yıl yine çok sayıda meraklısının ilgi odağı oldu.

Red Bull Formulaz etkinliğine eski Gençlik ve Spor Bakanı Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, eski Çevre Bakanı İmdat Sütlüoğlu, eski Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Tarım ve Orman Bakanlığı Genel Müdürü Mümtaz Sinan, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya ve Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz de katıldı. 

Etkinlik sırasında açıklama yapan Sofuoğlu, "Red Bull Formulaz çok zevkli, heyecanlı bir yarış. Mümkün olduğunca her yıl katılmaya çalışıyorum. Halkın sevgisi, ilgisi ve heyecanı da bizi teşvik ediyor tabii" diye konuştu. 
Sofuoğlu, "Daha önceki yarışlarımda bana verilen arabayı her seferinde kırıyordum.

Bu sefer arabamın çok sağlam olduğu söylendi, inşallah kırılmaz" dedi. Yarışmacı arkadaşlarına tavsiye veremeyeceğini belirten Sofuoğlu, "Tüyo veremem ki pist çok zorlu, hava da yağışlı. Hem hepsi iyi yarışçılar" sözlerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz