Kayıp 4 milyon lira yargıya taşınıyor! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Kayıp 4 milyon lira yargıya taşınıyor! GÜNCEL

Kayıp 4 milyon lira yargıya taşınıyor!

Kayıp 4 milyon lira yargıya taşınıyor!

Akyazı Belediyesi'nin iştiraki AK Belde A.Ş. şirketinin kasasından kaybolduğu öne sürülen yaklaşık 4 milyon liranın akıbeti hakkında halen bir açıklama yapılmazken, konunun yargıya taşınacağı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre bir yıl önce belediye başkanı seçilen Bilal Soykan’ın ilk icraatlarından biri olan Akyazı  Belediyesi’ne ait olan AK Belde A.Ş. şirketine bağımsız denetçi çağrılması sonucu şirkette kasada binlerce lira ile teslim alınmasına rağmen 5 yıl içerisinde 20 milyon lira borçlandırıldığı, usulsüz harcamalar, fazla işçi alımı, şirket üzerindeki borçlar ve icralar nedeniyle ihalelere giremediği ve kasada olması gerek yaklaşık 4 milyon liranın kasada ve bankalardaki hesaplarda bulunmadığı rapor edilmişti.

İddialara göre bağımsız denetçilerden sonra AK Belde A.Ş.’ye bu kez bakanlık denetçileri geldi.

Akyazi.net'in haberine göre; Bakanlık denetçilerinin uzun çalışmaları sonucu bağımsız denetçileri tespitleri doğrultusunda yapılan usulsüzlükler ve kasada olması gereken yaklaşık 4 milyon liranın kasada ve banka hesaplarında olmaması nedeniyle hazırlanan rapor yargıya intikal ettirilme kararı alındığı bildirildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

catalo30 Haziran 2020, Salı - 15.36

bravo.işte buu..kim ne yaptiysa açıga ciksin ve cezasini ceksin..her gelen cep yaptigi icin Akyazımız malesef gelişmiyorr