KARASU'DA BU DENETİM KONUŞULUYOR - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
KARASU'DA BU DENETİM KONUŞULUYOR GÜNCEL

KARASU'DA BU DENETİM KONUŞULUYOR

KARASU'DA BU DENETİM KONUŞULUYOR

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Karasu Belediyesiyle birlikte ilçede bulunan berber ve kuaförleri ayrı ayrı denetleme yaptı.

Buraya kadar her şey normal... O denetimin haber olmasının nedeni ise denetimi yapan isim ve denetimde tutulan zabıtlar oldu. Ramazan ayına iki gün kala Karasu İlçesinde emniyet ilçe müdürlüğüne bağlı ekiplerin, Karasu Belediyesiyle birlikte kuaför ve berberlere ayrı ayrı yaptığı hijyen denetimi tartışmalara neden oldu.

Tartışmanın sebebi ile hijen denetimini yapacak kişilerin sağlık görevlisi yerine Ak Parti Karasu İlçe Başkanlığında tanıtım medya başkanı olarak görev yapan bir kişi olması.

Şikayette Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğünün kuaför ve berberlere bayram öncesi hijyen denetimi yaptığı ancak denetimlerde, esnaflarla Karasu Esnaf ve Sanatkarları Odaları'nda başkan yardımcısı olarak görev yapan aynı zamanda da Ak Parti Karasu İlçe başkanlığında tanıtım medya başkanı olan  Volkan Yıldız'ın yer alması idi.

İddialara göre denetimlerde esnaflara hijyen ile ilgili soruları aynı zamanda Karasu Belediyesi basın bürosunda aktif olarak görev yapan Volkan Yıldız sordu. Karasulu esnaflar hjiyen denetiminin sağlık ekipleriyle yapılmasının gerektiğini söyleyerek siyasi kimliği olan bir kişinin denetim yapmasının yanlış olduğunu söylüyorlar.

Denetimlerde elinde notlarla kuaför ve berberleri denetleyen tartışmalara neden olan Volkan Yıldız'ın herkese açık sosyal medya hesabında, filmlerde figüran, yerel bir gazetede reklam müdürü, reklam ajansı sahibi ve muhasebeci olarak ta yer aldığı dikkat çekiyor.

Bu arada Sakarya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası yetkilileri, Karasu'da aynı isimle kayıtlı muhasebecilerinin olmadığını belirttiler.

Karasu Belediyesi denetimle ilgili olarak ''Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz #Coronavirus Tedbirleri Kapsamında, Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları Denetimlerine Aralıksız Devam Ediyor.' diye de açıklama yaptı.

(medyabar)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz