Karasu Belediyesi'nde 'belirsiz süreli sözleşme' şoku! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Karasu Belediyesi'nde 'belirsiz süreli sözleşme' şoku! GÜNCEL

Karasu Belediyesi'nde 'belirsiz süreli sözleşme' şoku!

Karasu Belediyesi'nde 'belirsiz süreli sözleşme' şoku!

Karasu Belediyesi'nde şirkete bağlı olarak çalışan işçilere bugün kendilerine dağıtılan yeni sözleşmeleri görünce adeta şok oldular!

Karasu Belediyesi'ne bağlı Karasu Karsaş İnş. San. Tic. A.Ş. bünyesinde çalışan işçilere bugün saat 17:00'ye kadar imzalamaları için yeni sözleşmeleri verildi. Ancak yeni sözleşmedeki bazı maddeler ve sözleşmenin türü işçileri adeta şok etti.

"Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi" olarak isimlendirilen yeni sözleşmede işçinin çalışma süresinin herhangi bir garantisi bulunmuyor.

Öte yandan yeni sözleşmede işçiler aleyhine çok fazla madde olduğu belirtiliyor. İşverenin yani Karasu Belediyesi'nin bu statüde çalışan işçileri dilerse hafta tatili ile ulusal bayram ve tatil günlerinde de çalışmayı peşinen kabul eder hükmünün de yer aldığı maddeyi de sözleşmeye dahil ettiği görüldü. 

Sözleşmeye göre Karasu Belediyesi yani işveren dilerse bu statüdeki işçilere hiç tatil yaptırmadan çalıştırabilecek!

Daha önce de AK Partili bir belediye olan Karasu Belediyesi yeni dönemde de AK Partili başkan tarafından yönetiliyor. Ancak İşçilere dayatılan bu sözleşmenin, işçiler tarafından hoş karşılanmadığı konuşuluyor.
Pek çok özlük haklarının neredeyse hiçe sayılması işçileri kara kara düşündürürken yetkililerden bu konuda daha açıklayıcı bilgi vermesi ve işçilerin haklarının koruması isteniyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz