Kadın Doğum Hastanesi 10 Ağustos'ta Hizmete Başlıyor - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Kadın Doğum Hastanesi 10 Ağustos'ta Hizmete Başlıyor GÜNCEL

Kadın Doğum Hastanesi 10 Ağustos'ta Hizmete Başlıyor

Kadın Doğum Hastanesi 10 Ağustos'ta Hizmete Başlıyor

Yapımı yılan hikayesine dönen, bir türlü bitirilip tam anlamıyla hizmet verecek düzeye getirilemeyen Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bitti.

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin yeni binasının inşaatında sona gelindi, SAÜEAH tarafından geçici kabulüde yapılan hastanenin önünde artık hiç bir engel kalmadı. Medyabar'da yer alan habere göre Sakarya Sağlık Müdürlüğü'nün hafta başından itibaren Sağlık Bakanlığı'ndan taşınma izni talep edeceği hastane için eğer "taşınma izni" cuma gününe kadar gönderilirse, hafta sonu yeni hastaneye taşınacak eski doğum evi 10 Ağustos pazartesiden itibaren yeni binada hizmet verecek. 

Kadın doğum ve çocuk polikliniklerinin büyük bölümü bu tarihten itibaren yeni binada faaliyet gösterecekken, kısa bir süre içerisinde de tüm poliklinikler yeni binaya taşınmış olacak.

75'i yoğun bakım yatağı olmak üzere 375 yatak kapasiteli yeni hastanede modern ameliyathaneler ve görüntüleme üniteleri de bulunuyor.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde inşa edilen yeni hastane binası merkez binayla entegre bir şekilde çalışacak.

3 NİSAN DEMİŞTİ

Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ilk olarak 3 Nisan 2020 Cuma günü hastanenin açılabilecek düzeye geldiğinin ve hasta kabulüne hazır olduğunu duyurmuştu.  Yavuz " 295'i normal, 75'i yoğun bakım olmak üzere toplam 370 yatak kapasiteli olan bu yeni hastanemiz, 3 Nisan Cuma günü yani bu Cuma itibarıyla hizmete alınacak şekilde hazırlık yapılmaktadır. Hastanemizin tamamlanarak hizmete girmesine katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz." demişti. Hastanenin açılışı ve hasta kabul süreci ise bir hafta ertelenmiş ve 10 Nisan Cuma'ya kalmıştı. 10 Nisan Cuma günü hasta kabulüne hazır hale gelen hastane bu seferde SAÜEAH'ta COVİD-19 nedeniyle oluşabilecek hasta yoğunluğunda alternatif olarak kullanılabileceği gerekçesi ile hizmete alınmamıştı. 

Hastanenin çevre düzenlemesi ve kanalizasyon bağlantılarının da zamanında bitirilmediği bu nedenle açılış süresinin bugünlere kadar geldiği haberleri de medyada yer bulan hastanenin yetiştirilebilmesi için Büyükşehir Belediyesi devreye girmiş ve Adapazarı Belediyesi ile birlikte sorunların giderilmesinde etkin rol oynamıştı. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Doruk zümra4 Ağustos 2020, Salı - 19.42

Hadi insallah. 17 agustos sezeryan gunum verildi insallah yeni hastane olur