Jandarmadan hava destekli trafik denetimi - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Jandarmadan hava destekli trafik denetimi GÜNCEL

Jandarmadan hava destekli trafik denetimi

Jandarmadan hava destekli trafik denetimi

İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri havadan denetim yaptı. Helikopter destekli denetimde 301 araç denetlenirken, 4 araç trafikten men edildi.

D650-01 Devlet Karayolunun Adapazarı-Poyrazlar kavşağı ile Ferizli-Sinanoğlu’nda oluşturulan uygulama noktaları içerisinde yapılan denetimen İl Jandarma Komutanı J.Albay Aydın Kutlu, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J.Albay M.Yüksel Gürfiliz, Asayiş Şube Müdürü J.Yb. Kubilay Ünal ve Jandarma Trafik Şube Müdürü J.Asb.Kd.Bçvş. Mete Tozlu da katıldı.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Yerden trafik ve asayiş araçları ile eş zamanlı çalışma yürüten ekipler denetimlerde 301 araç denetimi ile 462 şahsın sorgusunu gerçekleştirdi. Uygulama esnasında 12 sürücüye çeşitli kural ihlali gerekçesi ile cezai müeyyide uygulandı, 4 araç trafikten men edildi.

Jandarmadan yapılan açıklamada; “Uygulamada ki amacımız; İçişleri Bakanlığının ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz Projesi’ kapsamında suç ve suçlularla mücadele etmek, bölgede meydana gelen trafik kazalarını azaltmak, vatandaşlarımızı trafik konusunda bilinçlendirmek ve trafik kurallarının insan hayatındaki önemine dikkat çekmektir. Trafik denetimleri havadan helikopter yerden trafik araçları ile bundan sonra da devam edecektir.” şeklinde bildirilmiştir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz