İsmi Kaldırılsın Denilen Sofuoğlu'na Böyle Sahip Çıktılar GÜNCEL

İsmi Kaldırılsın Denilen Sofuoğlu'na Böyle Sahip Çıktılar

İsmi Kaldırılsın Denilen Sofuoğlu'na Böyle Sahip Çıktılar

Geçtiğimiz günlerde CHP Akyazı İlçe Başkanı Recep Furuncuoğlu'Un, ‘Akyazı'da bulunan parktan Kenan Sofuoğlu ismi kaldırılsın” çıkışına misilleme geldi. Akyazı meclisi Kenan Sofuoğlu adının bir daha verilmesine karar verildi

CHP Akyazı İlçe Başkanı, Akyazı merkezinde bulunan parktan AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun adının kaldırılmasını istemişti. Dün toplanan Akyazı belediye meclis toplantısında Dünya Şampiyonunun adı Trafik Park'a verildi.Bu karar meclis toplantısının İlave gündemin 3.maddesi gündeme toplantı sürerken ilave edildi. Bu ilave gündem maddesine göre Belediyece yaptırılan trafik eğitim parkına Milli Motosikletçi ve Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun adının verilmesi teklifi oturumlu yöneten başkan tarafından ilgili komisyona havalesi yapılmadan direk oylama yaptırıldı ve oybirliğiyle bu madde kabul edildi.

Toplantının hemen başında oturumu yöneten başkan Hasan Akcan gündem dışı konuşma yapmak isteyen var mı diye sordu. Meclis üyelerinden ses çıkmayınca o zaman ben konuşayım dedi ve şunları söyledi " Geçtiğimiz hafta içerisinde Kenan Sofuoğlu parkı ismi değiştirilsin şeklinde yazılı yerel basın ile bazı internet sitelerinde yer alan haberler bizi üzmüştür. Akyazılı Milletvekilimiz Sayın Kenan Sofuoğlu defalarca dünya şampiyonu olmuş ve bayrağımızı göndere çektirmiş bir kişidir. Sofuoğlu biz Akyazılıların onur ve gurur kaynağıdır. Kenan Sofuoğlu kadirşinas ve yardımseverdir. Sofuoğlu mütevazi bir insandır. Onun yaptığı yardımlar saymakla bitmez. Milletvekili maaşı bile almamaktadır. Herkes için örnek olan bu değerimizi herkes alkışlamak zorundadır. Biz sonuna kadar arkasındayız. Bırakın parktaki isminin kaldırılmasını tarafımızdan yapılan ve şu anda faaliyette olan trafik eğitim parkına da onun adını vereceğiz. Gündemimize ilave yaptırıyorum ve oylarınıza sunacağım."dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz