IRAKLILARIN OKULUNA MİLLİ EĞİTİM İNCELEMESİ - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
IRAKLILARIN OKULUNA MİLLİ EĞİTİM İNCELEMESİ GÜNCEL

IRAKLILARIN OKULUNA MİLLİ EĞİTİM İNCELEMESİ

IRAKLILARIN OKULUNA MİLLİ EĞİTİM İNCELEMESİ

Lise ruhsatıyla ilk ve ortaokul öğrencilerine de eğitim verdiği iddia edilen Iraklılara ait okula Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattı.

İnceleme sonrasında okulda ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik eğitim yapıldığı tespit edilirse okulun ceza alması gündemde.

Sakarya genelinde ruhsatlı olarak yabancılara yönelik hizmet veren iki özel okul bulunuyor. İkisi de Irak Hükümeti ile karşılıklı yapılan anlaşma kapsamında Cumhurbaşkanlığı onayı ile açılan okullardan biri sadece lise düzeyinde eğitim ruhsatı almasına rağmen ilk ve ortaokullar düzeyinde öğrenci kaydı aldığı ve bu öğrencilere ruhsatsız olarak eğitim verdiği gerekçesi ile inceleme altına alındı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gelen bir şikayet dilekçesini değerlendiren Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü okul hakkında inceleme başlattı. Okula özel bir müfettiş görevlendiren kurum okul kayıtlarını ve okul içindeki işleyişi incelenecek.

SAYILARI 3'E ÇIKACAK

Öte yandan Sakarya'da 3'ncü Irak okulunun açılmasına sayılı günler kaldı. Irak Hükümeti ve Türkiye arasında yapılan anlaşma ileri sürülerek ruhsat talebinde bulunan El Hayat isimli okul Cumhurbaşkanlığı'ndan onay bekliyor. Sakaryada ilk, orta ve lise düzeyinde aynı anda eğitim verecek ilk yabancı okul olma özelliğini taşıyan okulun bütün hazırlıklarını tamamladığı ve ön kayıt alarak ruhsat aldığı an eğitime başlayacağı belirtildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz