İbrahim BULUT

İbrahim BULUT

bulutibrahim@gmail.com

ZAFER KAZAN NEDEN ALİ İHSAN YAVUZ’A CEVAP VER(E)MİYOR!

ZAFER KAZAN NEDEN ALİ İHSAN YAVUZ’A CEVAP VER(E)MİYOR!

İbrahim BULUT

Geçtiğimiz Pazar günü, AK Parti Serdivan İlçe Gençlik Kolları 3. Olağan kongresi yapıldı. Coşkulu geçen kongreye rutinin dışına çıkan konuşma ve aslında devasa bir meydan okuma damgasını vurdu!

Hem de ne damga…

Öyle böyle değil, “Çat çat çat…”

Lafı eğip bükmeden “Fakat, ama, veya, belki…”lerle sadeleştirip, yumuşatmadan böğrüne böğrüne bir damga vuruldu…

Kimdi bu “damgayı” vuran?

Hedefinde kim vardı? Böylesine “çat çat çat” adeta damga vurur gibi meydan okuyana karşıdan ne cevap geldi?

Bu kadar soru yeter şimdi muhataplarına ve olayın kendisine bir göz atalım…

AK Parti Sakarya Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ali İhsan Yavuz’un Serdivan İlçe Gençlik Kolları’ndaki konuşmasından bahsediyorum.

Bugüne kadar konuyla ilgili herhangi bir şey yazmadım, istedim ki Yavuz’un adeta “yerle bir ettiği” muhatabı da bir cevap versin, ama heyhat öyle bir cevap gelmedi, geleceği de yok gibi!

Hitabetinin yanı sıra aslında rakamları konuşturmasıyla ön plana çıkan hukukçu yani avukat kökenli milletvekili Ali İhsan Yavuz’un hedefinde kim vardı?

Fazla uzatmayayım, Yavuz’un hedefinde Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan vardı.

Pek çok defa herhangi bir siyasi gruba bağlı veya yakın değilim dese de yaptıklarıyla Zafer Kazan tam bir hükümet ve devlet aleyhtarı bir portre çizdi bugüne kadar.

Kazan’ın bildiğim en önemli özelliklerinden biri de nerede en küçük bir sorun veya sorun gibi göstermeye müsait yani suistimale açık bir konu varsa Kazan’ın burada mantar gibi bittiğidir…

Hem de “doğrusuna yanlışına bakmadan…”

- Özellikle FETÖ davalarında, 17-25 Aralık süreçlerinde aktif olarak hükümet aleyhinde açıklamalar yaptı. Tekrar ediyorum “doğrusuna yanlışına bakmadan!”

FETÖ’nün basın ayağının amiral gemisi olan ve kapatılan Zaman Gazetesi’ni, Samanyolu TV’yi ve nerede devlet ve millet aleyhtarı varsa onları savunmaya çalıştı…

Zafer Kazan bu saçma savunmaları yaparken, hem medyayı hem de sosyal medyayı çok iyi kullandı. Karşılık vermediği hiçbir yorum, haber veya manşet görmedim…

Ta ki geçtiğimiz Pazar gününe kadar!

Ali İhsan Yavuz, Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan hakkında yukarıda da değindiğim gibi hiç lafı eğip bükmeden, durumu yumuşatmadan çat çat çat konuştu ve Kazan’ı deyim yerindeyse yerle bir etti…

Peki kısaca ne demişti Ali İhsan Yavuz, hatırlayalım mı?

“Bu şehirde bölge adliye mahkemesi yapıldı. Bugün, yarın da hizmete açılacak. Ama bir Baro Başkanı var ki; sanki önemsiz bir yermiş gibi zaten bir bina yaptılar onu da çürütüyorlar, bina yaptılar ama bölge adliyesi burada değil de Kocaeli’de açılacak gibi yaygaralar yapıyor. Neden bunu yapıyorlar biliyor musunuz? Çünkü yaptığımız icraatları değersizleştirmeye çalışıyorlar ve bunun başında da o türden insanlar var. Kendi sapmalarını örtmek için hücum haline geçiyorlar ve oyunu bizim alanımıza yıkmaya çalışıyorlar. Şimdi geçen söyledim. Ey Zafer Kazan, her konuda yaptığın tepkiyi niçin FETÖ konusunda da yapmıyorsun? Bugün başka bir şey daha söylüyorum. Ey Zafer Kazan acaba korktuğun bir şeyler mi var ki oyunu başka alana yıkmaya çalışıyorsun? Başka bir şey var da o mu ortaya çıkmasın istiyorsun?”

Şimdi, yukarıdaki konuşmayı herhangi bir insanoğluna yapsanız mutlaka cevap verir. Bırakın cevap vermeyi ortalığı ayağa kaldırır!

Ama hukukçu üstelik Baro Başkanı olan Zafer Kazan günlerdir adeta “sus pus!”

Çok yakın olmamakla birlikte Kazan’ı tanırım, normal şartlarda Yavuz’un söylediklerine cevap vermemesi mümkün değil, eşyanın tabiatına aykırı!

Ama bugüne kadar tek bir cümle cevap vermedi, ya da veremedi…

Yavuz, boş yere konuşmaz. Hukukçu kimliği hep ön plandadır hesabını veremeyeceği cümlelere hiç girmez…

Şimdi düşünüyorum da Yavuz’un demek ki bir bildiği var. Muhatabından, üstelik hukukçu olan Zafer Kazan’dan hiçbir cevap gelmediğine göre!

Şunu düşünenler olabilir: “Kazan, Yavuz’u muhatap olarak kabul etmiyor!” Bu da bir görüştür ama “dayanaksız” bir görüştür!

Hakkında bu kadar “itham” oluşturulan birinin cevap ver(e)memesi düşündürücüdür, özellikle geçmişte yaptığı açıklamalara bakarsak…

AklımızaYavuz'un da dediği gibi şu geliyor: "Zafer Kazan’ın korktuğu bir şey mi var?"

Kazan’ın FETÖ ile ilgili dişe dokunur bir açıklama yapmamış olması da Yavuz’un iddialarını elbette güçlendiriyor.

Önümüzdeki günlerde bu konu daha da “deşilir…”

Ya Zafer Kazan açıklama yapar, ya da Yavuz’un söylediklerine ses çıkar(a)maz oturduğu yerde oturmaya devam eder!

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yazarlar