UĞUR AKKUŞ’U ELİMİZİN TERSİYLE İTECEK LÜKSÜMÜZ VAR MI? - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
İbrahim BULUT

İbrahim BULUT

bulutibrahim@gmail.com

UĞUR AKKUŞ’U ELİMİZİN TERSİYLE İTECEK LÜKSÜMÜZ VAR MI?

UĞUR AKKUŞ’U ELİMİZİN TERSİYLE İTECEK LÜKSÜMÜZ VAR MI?

İbrahim BULUT

Bazen düşünüyorum da hakikatten bu şehir bize bildiğimizi unutturacak...

Hatta öyle ki yakında ismin ne diye sorulduğunda ismimizi söyleyemeyecek duruma geleceğiz.

Her gün yeni bir skandal. Her gün daha düne kadar seslendirilmesi, hayal edilmesi dahi büyük bir spekülasyon olarak nitelendirilecek şeyler şehirde norm halini almaya başladı...

Artık anlatılanlara şaşırmıyoruz. “Yok ya öyle mi?” diye tepki vermiyoruz. Bu anormalliğe hepimiz maalesef alışıyoruz.

Hatta anormallik gibi gördüğümüz çok şey bazıları tarafından anormal olarak görülmeyip normal bir şeymiş gibi piyasaya sürülüyor. Neden mi, bu insanlar makul mantıklı herkesin tepki göstereceği eylemleri neden mi bize normal bir şeymiş gibi sunuyorlar?

Bu sorunun cevabını başka bir yazımda dile getirebilirim…

Şehirde insanı şaşırtan son olaylardan biri de Sakaryaspor kulüp başkanlığına aday olan iş insanı Uğur Akkuş meselesi…

Akkuş’u ne tanırım ne bilirim. Kendisiyle ve çevresiyle zerre bir iletişimim dahi yok. Ömrüm boyunca da yollarımızın kesişme ihtimali de pek yok.

Sadece magazin basınından Ebru Şallı’nın eşi olarak duyduk adını. Ve son olarak da Sakaryaspor kulüp başkanlığına aday olunca birden girdi gündemimize.

Bilindiği gibi son Sakaryaspor kongresinde aday olan Akkuş seçimi kaybetmişti. Önümüzdeki kongrede de aday olacağını açıkladı. Seçim bu. Kazanırsın kaybedersin...

Bunda bir anormallik yok. Ama asıl anormal olan şey Akkuş’a karşı şehirde ilginç bir hava estirilmesi.

Şehir Akkuş konusunda resmen ikiye ayrıldı. Taraftar Akkuş’u istiyor. Son kongrede yaşananlar da bunu zaten gösterdi. Ama ilginç bir şekilde birileri Akkuş aleyhine bir hava oluşturmaya çalışıyor. Sanki Akkuş gelirse bir anda oyun bozulacak gibi.

Yahu bunda ne var?

Adam hangi amaçla olursa olsun kalkmış gelmiş başkanlığa adaylığını koymuş…

“İki yıl için 30 milyon bağış yaparım. Bu iki yılın sonunda işler arzu ettiğimiz gibi gitmezse bu 30 milyonu Sakaryaspor’a bağışlarım. Geri de istemem. Başkanlığı bırakıp giderim diyor...”

Allah aşkına bunda kötü olan ne?

Üç büyük kulüpte yöneticilik hatta başkanlık yapanların büyük bir kısmı dahi bu açık çeki verme cesaretini gösteremediler.

Şu ana kadar bu kulübe başkan olmak isteyenler arasında “İki yıl için 30 milyonu gözden çıkarttım!” diyen var mı?

Yahu bizim kulüpte yöneticilik yapanlar arasında verdiği 100 bin lirayı geriye isteyenler varken Akkuş’un 30 milyonu gözden çıkarmasının hiç mi değeri yok?

Akıl var mantık var, göz var izan var!

Mesele Sakaryaspor’un başarısı değil mi?

Mesele başarı için kaynak oluşturma değil mi?

Millet Sakarya’daki yol kenarındaki otoparklara göz dikip kaynak arayışı içine girmişken Uğur Akkuş adında biri kalkıp “Bırakın kardeşim otoparkı, ben size 30 milyon vereceğim.” diyor. Bu ihtimal hiç değerlendirmeye değmez mi?

Sakaryaspor’un altyapısı için açıklamalarına hiç değinmiyorum bile…

Uğur Akkuş’la ilgili “ama” ile başlayan cümlelerin neredeyse büyük bir kısmı akıl ve mantık dışı yorumlarla devam ediyor. Ciddi bir tane makul itiraz görmedim.

Sanki Akkuş’un aslında Sakaryaspor düşmanı olduğu gerçek niyetinin ise gizli tutulduğuna dair tuhaf bir hava estiriliyor. Kimse kalkıp açıktan “Biz Akkuş’a şu sebepten ötürü karşıyız.” demiyor. Ama alttan alta bu algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Hakikatten bu durumu anlamakta zorlanıyorum. “Uğur Akkuş gelirse tüm şehir mahvolacak(!)”

Bahsetmiş olduğum anormalliğin yanı sıra önümüzdeki kongrede büyük bir ihtimalle delegelerin Uğur Akkuş’u tercih edeceklerini düşünüyorum. Kamuoyunda Akkuş aleyhine kampanya yürütenlerin istedikleri sonuca ulaşabileceklerini pek sanmıyorum.

Özellikle taraftarların bu konuda sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlar ortada. Sakaryaspor taraftarlarının neredeyse tamamına yakını Uğur Akkuş’u bir umut olarak görüyor. Bu nedenle siyahı pembe, turuncuyu kırmızı gösteren yaklaşımların bu şehirde artık son bulmasını diliyorum.

Gerçekleri açık bir şekilde gördüğümüz ve gösterdiğimiz bir normalliğe tez zamanda kavuşmak dileğiyle…

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

İsmail Sancaklı4 Aralık 2020, Cuma - 11.59

İbrahim bey gerçekten tebrik ediyorum sizi yani uğur akkuş a yapılanları yobazlık olarak görüyorum vaadlerine baktığımızda şampiyonlar ligi altyapı gibi bize gönlümüzü ruhumuzu okşayan çok güzel vaadler denesek ne cikar

Yazarlar