ŞU ŞABAN YILDIRIM AŞKINI ARTIK MAZİYE GÖMSEK! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
İbrahim BULUT

İbrahim BULUT

bulutibrahim@gmail.com

ŞU ŞABAN YILDIRIM AŞKINI ARTIK MAZİYE GÖMSEK!

ŞU ŞABAN YILDIRIM AŞKINI ARTIK MAZİYE GÖMSEK!

İbrahim BULUT

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz dönem Sakaryaspor'u çalıştıran Şaban Yıldırım ile yaşanan para krizine dair açıklamalarda bulundu.

Olayda kim haklı kim haksız diye eleştirmekten öte başka bir konuyu dile getirmek istiyorum; Cevat Ekşi: “Biz Şaban Hocaya şöyle bir ödeme planı teklif ettik ama o kabul etmedi. Bize samimi davranmadı…” diyor. Bazı taraftarlar da Yıldırım'ın Sakaryaspor'u federasyona şikayet etmesine tepki gösteriyor.

Şaban Yıldırım da aylarca maaş alamadığını, bu paranın hakkı olduğunu söylüyor.

Dedim ya kim haklı kim haksız değerlendirmesini kamuoyu yapar. Ancak benim anlamadığım şey şu; Sakaryaspor artık şu Şaban Yıldırım sevdasından neden vazgeçmiyor?

Yıldırım neden sürekli Sakaryaspor'u çalıştırsın ki?

Şaban Hoca şansını başka takımlarda da arayabilir, Sakaryaspor bambaşka hocalarla devam edebilir…

Sakaryaspor ile Yıldırım arasında Katolik nikahı mı var?

Ben bu camianın Yıldırım aşkını anlamakta zorlanıyorum. Birileri çıkıp “Bizim çocuk” raconu kesmeye kalkabilir ki buna da şiddetle itiraz ederim. Alın terinin veya profesyonel bir yapının içinde “Bizim çocuk” gibi kavramlar olmaz. Kimse kimsenin kahrını boş yere çekmez. İşin içine doğal olarak anlaşmalar ve sözleşmeler girince o iş artık hak hukuk meselesidir.

Sakaryaspor ve Şaban Yıldırım için de bu durum değişmez, değişmemeli. Hatta bundan sonra milim esnetilmemelidir…

Tamam bir kere, yetmedi iki kere, birileri istedi diye üç kere takımın başına getirirsin. Ama her hoca arandığında da akla Yıldırım gelmez ki!

Bugün Yıldırım'ın yaptığını eleştirenler öncelikle neden Yıldırım'ın sürekli bu takımın başına geçtiğini de sorgulamalılar!

NEDEN BU KADAR ÇOK BORCUMUZ VAR!

Ekşi'nin basın toplantısında üzerinde durulması gereken noktalardan birisi de Sakaryaspor'un borçları meselesi…

Yıllardır hep duyarız: “Sakaryaspsor'un futbolcuya, SGK'ya, Federasyona, çalışanlarına şu kadar borcu var...”

Rakamlar da az değildir. Milyonlardan bahsedilir. Dostlarla hep konuşuruz, 2nci ve 3. Ligde mücadele eden bu takımın nasıl bu kadar borcu olabilir?

Hadi Süper Ligde mücadele edilse belki bir anlamı olabilir. Ama 2. Lig takımının nasıl bu kadar borcu olur anlayamıyordum. Ekşi'nin basın toplantısında eski oyuncu Ferhat Yazgan'a olan borçtan bahsederken verdiği rakamı duyunca bu borçların nasıl yapıldığını anladım; Sakaryaspor kulübünün eski oyuncusu Ferhat Yazgan'a borcu tam olarak 1 milyon 180 bin lira.

Allah aşkına biraz insaf bu nedir?

Sakaryaspor Süper Lig’de mücadele veren bir takım mı?

Ferhat Yazgan Beşiktaş’tan veya Fenerbahçe'den mi geldi bu takıma? Bu rakamlar nedir böyle!

Bu futbolculara kim bu kadar para veriyor, bu takımı kimler bu kadar borçlandırıyor?

Sakaryaspor'un geleceğini ipotek altına alan herkesin bunun hesabını vermesi gerekir. Ayıp denen bir şey var. Bunlar nasıl rakam böyle!

DÜKKAN54 NEDEN KİRAYA VERİLMİŞ!

Artık futbol büyük bir endüstri. Spor kulüpleri aynı zamanda büyük bir şirketmiş gibi profesyonellerce yönetiliyor.

Avrupa takımları yıllar önce bu kurumsallaşma süreçlerini tamamladılar. Artık Türkiye'de de birçok kulüp kurumsallaşmaya çalışıyor.

Altyapıdan oyuncu yetiştirmek bu açıdan ne kadar önemliyse kulübün lisanslı ürünlerinin satışı da bir o kadar önemli...

Sakaryaspor da doğru bir iş yaparak Dükkan54 adıyla lisanslı üretim satışına başladı. Ancak kulüp başkanı Cevat Ekşi'nin basın toplantısından öğreniyoruz ki bu Dükkan54 kiraya verilmiş!

Acaba yanlış mı anlıyorum diye tekrar Ekşi'nin sözlerine baktım. Ekşi ciddi ciddi Dükkan 54'ün iki yıllık kiraya verildiğini, şu an için ordan bir gelir elde edemediklerini anlattı.

Kulüp sürekli gelir elde etmek, lisanslı ürünlerini satmak için Dükkan54 kuruyor. Ve sonra birileri bu Dükkan54'ü 2 yıllığına kiraya veriyor.

Sonra da mevcut kulüp başkanı bunu eleştiriyor. Valla anlamak mümkün değil. Bu Dükkan 54 neden kiraya verildi?

Buradan nasıl bir gelir elde edildi? Kiracı ne kadar bir ürünü piyasaya sunma imkanına sahip? Bu satıştan beklenen kar elde edildi mi? Bu tarz bir yöntem kulübe daha fazla kar mı sağladı? Eğer kulübe daha büyük bir ekonomik destek sağlandıysa mevcut başkan bu yöntemi neden eleştiriyor?

Herkes kadar bende bu soruların cevabını merak ediyorum.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yazarlar