İbrahim BULUT

İbrahim BULUT

bulutibrahim@gmail.com

BAYRAKTAR’IN YAPTIĞI DOĞRULUK MU CESARET Mİ?

BAYRAKTAR’IN YAPTIĞI DOĞRULUK MU CESARET Mİ?

İbrahim BULUT

Uzatmadan direk ilk rauntta indiriyorum konuyu!

“Cumhurbaşkanımız, Reisimiz ne derse, neyi seçer neyi tercih ederse bizim için de en doğrusu o’dur!” demedi…

“Bu millete hizmet yolunda milletvekilliği listelerinde üstlerde olmanın hiçbir önemi yok. Hatta hiç listeye girememiş olsam dahi yine tüm gücümle partim, ülkem ve milletim için çalışırım. Listeye girdiysem de neresinde olursam olayım canımı dişime takar elimden gelenin en iyisini yaparım…” da demedi…

“Bizim kişisel olarak bir önemimiz yok, yerimize kim koyulursa koyulsun aşağı yukarı aynı oyu alabilir. Reisimizin yani Cumhurbaşkanımız’ın yani Recep Tayyip Erdoğan’ın ve tüm Dünya’ya karşı, ülkemizin bir varoluş seçimidir bu seçimler. Bizlerin kişisel oylarıyla kazanılacak bir zafer değildir. Durum böyle olunca kişisel hırslarımızın da bir önemi yoktur. Ha listenin ilk sırası ha 7. Sırası benim için aynıdır…” da demedi…

*     *     *

AK Parti Sakarya Milletvekili 7. Sıra adayı Lütfi Bayraktar’dan bahsediyorum elbette…

Bugün alışılagelmişin dışında bir çıkış yaptı Bayraktar.

Öyle böyle değil kelimenin tam anlamıyla bir “Çıkış”tı bu!

Hem de kimlerin yanında yapılmış bir çıkıştı bu…

AK Parti Sakarya Milletvekili ve MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu’nun yanında…

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanında…

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın yanında…

AK Parti’nin diğer adaylarının yanında…

Ve belki de en önemlisi basının yanında. Kameralar, kalemler açıkken. Her bir basın mensubu “rutinin dışına kim çıkacak” diye pür dikkat toplantıyı takip ederken…

Peki ne dedi FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Eski Başkanı, yeni AK Parti Sakarya 7. Sıra Milletvekili adayı Lütfi Bayraktar: “Öncelikle içimde tutmayacağım bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. Kişisel olarak listede bulunduğum yerden memnun değilim…” deyiverdi.

Bana sorarsanız, o anda çok kısa bir an ölüm sessizliği oldu salonda. Adeta çık çıkmadı. Daha sonra Bayraktar sözlerine devam etti ve bir önceki cümlesini hafifletmek için elinden geleni yaptı. İlk söylediği o “Çıkış” mı, yoksa sonradan eklediği “Çalışma” sözleri mi daha etkili oldu derseniz, bir gazeteci olarak benim ilgilendiğim elbette “Listedeki yerimden memnun değilim” sözleridir.

Manşet burada, yorum burada, kulis burada…

Daha ne olsun!

Ama elbette kazın ayağı hiç de öyle değil. Bir kere bugün gerçekten yoğun bir gündü, Bayraktar manşet olsa da tek başına o sözleri gündemi doldurmaya yetmedi. Çünkü milletvekili adaylarının ilk toplantısıydı ve pek çok manşet çıkabilirdi.

Çıktı da…

Başkan Zeki Toçoğlu’nun, İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın, veya MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu’nun da sözleri manşetlikti, kimimiz manşetten gördü kimimiz biraz daha aşağıdan...

Ama mesela Kenan Sofuoğlu’nun AK Parti Milletvekili adayı olarak düzenlenen ilk toplantıya ultra lüks spor otomobili Lamporgini Avendator S (yazması bile havalı) ile gelmesi de süper bir manşetti…

Bayraktar’ın sözleri, havada kaybolmadı ama tek başına da gündemi sarsmaya yetmedi. Ama konu elbette bu değil.

İki türlü düşünenler var bu konuda, aslında üç ama kendi içinde birleştirip ikiye indirebiliriz.

Bir grup diyor ki Bayraktar’ın yaptığı “Cesarettir…”

Diğer grupta diyor ki Bayraktar’ın yaptığı “Doğruluktur…”

Seslerini çok çıkar(a)masalar da ama içten içe, “Bayraktan Kral Çıplak diyor, ama duyan yok…” diyenler de var ama kısık sesle.

Lütfi Bayraktar’ın listede bulunduğu sıralamayı beğenip beğenmeme hakkı var mıdır?

Bence vardır.

Ama bu hakkını ulu orta diğer adayların, milletvekilinin, büyükşehir belediye başkanının, il başkanının ve gazetecilerin yanında dillendirmeye hakkı yoktu.

Sonuçta ne geçti eline veya kime neyin mesajını verdi Lütfi Bayraktar?

Seçimler ve seçim çalışmaları çok çatırtılı geçecek. Üstelik Ramazan Ayı’na denk gelmesi sinirleri daha da yıpratacak. Böyle bir ortamda hem de 79 aday adayının bulunduğu bir ortamda Lütfi Bayraktar’ın yaptığı bence ne doğruluk ne de cesarettir.

Bence Bayraktar’ın yaptığı “lüzumsuzluktu…”

Bayraktar: “Listedeki yerimden memnun değilim” deyince sıralaması değişecek mi?

Hayır.

O halde niye böyle bir çıkış yapıyor?

Sadece sen mi kırıldın, sadece sen mi üzüldün acaba…

79 kişilik listeye şöyle bir göz gezdirin bakalım Sayın Bayraktar, bu partinin nice koç yiğitleri aday adaylığı sürecinde harcanıp gittiler.

Hem de kaç dönemdir!

İçlerinde o kadar kıymetliler var ki şu anki listeyle kafa kafaya gelirler…

Ama bir tanesinden bile zerre sitem duymadık!

Tamam yaptığınız çıkışın hemen ardından çok çalışacağınızı 7-0 yapmanın mümkün olduğunu da eklediniz ama işte ilk söyledikleriniz çok gereksizdi.

Niyetiniz tam olarak nedir bilmiyorum ama, gazetecilerin önünde bunu söylemeniz pek hoş olmadı. Varsa sıkıntınız içinizi boşaltmak için il başkanına veya büyükşehir belediye başkanına veya vekillerden birine söyleyebilirdiniz.

Basının önünde böyle bir açıklama, AK Parti’nin açığını kollayanların birleştiği böyle bir ortamda pek hoş olmadı Sayın Bayraktar…

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yazarlar