Hendek'te Neler Oluyor: Püsküllü Neden İzne Çıktı? SİYASET

Hendek'te Neler Oluyor: Püsküllü Neden İzne Çıktı?

Hendek'te Neler Oluyor: Püsküllü Neden İzne Çıktı?

AK Parti tarafından aday gösterilmeyen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü izne ayrıldı.

ADAYORUM/KULİS

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, önceki gün aldığı bir karar ile 15 gün izne ayrıldı. Yapılan açıklamada Püsküllü'nün yerine , Belediye Meclis Üyesi Sevda Salihoğlu'nun vekalet edeceği ifade edildi. Peki ama Püsküllü seçim öncesinde neden izne ayrıldı?

Bir süredir parti içerisinde ciddi bir rahatsızlığa yol açan İrfan Püsküllü, 2015'te Ali İnci'nin milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından meclis tarafındna göreve seçilmişti. 31 Mart yerel seçimlerind AK Parti tarafından aday gösterilmeyen Püsküllü, aday olarak açıklanan Ali Kemal Sofu'ya ise açıkça cephe almış yan yana bile gelmemişti.

Hatta siyasi kulislerde Hendek'te AK Parti'nin en büyük rakibinin parti içerisindeki bu ayrılıkçı hareket olduğu ifade ediliyordu.

Geçtiğimiz hafta AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, AK Parti Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu ile bir etkinliğe katılmış ve burada Ali İnci ile poz vermişlerdi. Bu poz "İnci'den Sofu'ya destek" olarak okunurken, Püsküllü'nün bu karede yer almaması dikkat çekmişti.

Yaşananların ardından gelen baskılarla daha fazla karşı karşıya kalmak istemeyen Püsküllü'nün bu nedenden dolayı izne çıktığı iddia edildi.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz