Hendek AK Parti’de Temayül Bilmecesi - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Hendek AK Parti’de Temayül Bilmecesi GÜNCEL

Hendek AK Parti’de Temayül Bilmecesi

Hendek AK Parti’de Temayül Bilmecesi

AK Parti ilçe kongreleri öncesinde ilçelerde temayül yoklamaları yapacak. Hendek ilçesinde gerçekleştirilecek olan temayülün oldu bittiye getirileceği iddiası ise ortalığı karıştırdı.

ADAYORUM/KULİS HABER

AK Parti’de ilçe kongreleri süreci start alıyor. Genel Merkezin belirleyeceği adaylar ile kongreye gidecek olan AK Parti, parti içerisinde kendi aday belirleme standartlarını uyguluyor. Bu kapsamda AK Parti’nin en çok önem verdiği kriterlerden biri Temayül Yoklamalar.

İlçelerde temayül yoklamaları yapacak olan AK Parti, belirlediği isimleri Genel Merkeze iletiyor.

Kritik temayül yoklamaları öncesinde Hendek AK Parti Teşkilatı ise adeta kaynıyor. Bir süreden beri sosyal medya üzerinden yoğun eleştirilerin yaşandığı süreçte, mevcut başkan Hasan Serdar Baykal’ın oldu bitti ile yeniden aday gösterileceği iddiaları ilçede gündem olmuş durumda.

Hatta bu süreç öyle bir hale gelmiş durumdaki, parti içerisinde bazı kesimler, yine sosyal medya üzerinden ikinci liste çıkarma konularını bile tartışmaya açıyorlar.

Geçtiğimiz yıl bu göreve atanan Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın yönetim listesinde, eski yönetimden kimsenin olmaması ile başlayan gerginlik yerel seçim sonrasında da devam etmişti. AK Parti’de uzun yıllardır siyaset yapan Hendekliler, Baykal’ı teşkilatı bölmekle suçlamış ve kapsayıcı bir yönetim anlayışı benimsemesini eleştirmişti.

8 Mart’ta yapılacak AK Parti Hendek ilçe kongresi öncesinde teşkilatla istişare toplantısı ise 27 Şubat Perşembe günü saat 14.00’te Hendek İlçe Başkanlığımda yapılacak. Ancak yapılacak olan bu toplantının istişareye sadece bir gün kala ve az sayıda üyeye duyurulması ilçede ortalığı iyice karıştırdı.

İstişare toplantısının koordinatör milletvekili Fehmi Küpçü olmadan sadece AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın yönetiminde yapılacağı iddiaları da yine Hendek’te oldukça tartışılan konulardan biri.

AK Parti’de mevcut başkanın yola devam edip etmeyeceği bilinmeyen en kritik ilçelerden olan Hendek’te kongre sürecine kadar hareketliliğin devam etmesi bekleniyor. Diğer yandan AK Parti’de Bilal Barutçu bu akşam sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak AK Parti Hendek İlçe Başkanlığına adaylığını açıklamıştı.

AK Parti’de ilk etapta yapılacak 6 ilçe kongresinden 5’inde mevcut başkanların yola devam etmesi bekleniyor. 29 Şubat’ta Kocaali’de yapılacak ilk kongrede Ersan Demir’in göreve devam etmesi bekleniyor. Karasu’da Hasan Yavuzyiğit, Akyazı’da Mesut Ekrem, Serdivan’da Burak Erken ve Söğütlü’de Selçuk Kurt ile yola devam edilmesi kesin gibi gözüküyor. Hendek’te ise mevcut ilçe başkanı Hasan Serdar Baykal’a olan tepkilerden dolayı aday belirleme çalışmaları devam ediyor

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz