GÜRPINAR TELEFERİK PROJESİNİN HATTINI BEĞENMEMİŞ! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
GÜRPINAR TELEFERİK PROJESİNİN HATTINI BEĞENMEMİŞ! GÜNCEL

GÜRPINAR TELEFERİK PROJESİNİN HATTINI BEĞENMEMİŞ!

GÜRPINAR TELEFERİK PROJESİNİN HATTINI BEĞENMEMİŞ!

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Sakarya Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, Kırkpınar’da uygulamaya konulmak istenilen teleferik projesinin bu haliyle fayda yerine zarar vereceğini söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası BaşkanıHüsnü Gürpınar, Sapanca Kırkpınar'da yapılması planlanan ve bölge halkının tepkisine neden olan teleferik projesiyle ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

İMO Başkanı Gürpınar , sosyal medya hesabından Sapanca Kırkpınar’da yapılmak istenilen teleferik projesininin, Sakarya’nın turizm sektörüne, ekonomiye sağlayacağı katkı açısından daha geniş perspektiften bakılması gerektiğini projenin il ekonomisine katkı sağlayacak şekilde değiştirilmesi ve öyle yapılması gerektiğini söyledi.

Gürpınar şunları söyledi:

"Teleferik projesinin ilk durağı Şehir Merkezi (Adapazarı-Serdivan), ikinci durağı Sapanca ilçesi olmalı ve Sapanca Soğucak Yaylasında son bulmalıdır  Projenin bizim  önerdiğimiz şekilde gerçekleştirilmesi halinde Sakarya ekonomisine ve turizmine gerçek manada ciddi katkı sağlayacaktır. “Aksi takdirde şu anda yapımı düşünülen Kırkpınar merkezli projenin yöreye vereceği zarar, faydasından çok daha fazla olacaktır” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

bn13 Eylül 2019, Cuma - 08.49

geniş düşünmek lazım, anlık kararlar geri dönülmez maddi manevi kayıplara yola açıyor