‘GÜNEŞLER PAZARYERİNİ BELEDİYE İŞLETMELİ’ - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
‘GÜNEŞLER PAZARYERİNİ BELEDİYE İŞLETMELİ’ EKONOMİ

‘GÜNEŞLER PAZARYERİNİ BELEDİYE İŞLETMELİ’

‘GÜNEŞLER PAZARYERİNİ BELEDİYE İŞLETMELİ’

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Adapazarı Belediyesi tarafından Güneşler Mahallesi’ne yapılacak Kapalı Pazar yeri ile ilgili önerilerde bulundu.

Güneşler Mahallesi’nde inşa edilecek çok amaçlı kapalı Pazar yerinin güzel bir hizmet olacağını belirten Oda Başkanı Akdardağan, “Geçtiğimiz hafta ihaleye çıkan Kapalı Pazar yeri öncelikle şehrimiz esnafı ve vatandaşımız için hayırlı olsun.  Burada inşa edilecek tesisin örnek olacağı, Adapazarı’na bereket ve hareket getireceğini düşünüyoruz. Dileğimiz bu tür Pazar yerlerinin sayısının çoğalmasıdır.” Dedi.

Başkan Akdardağan, “Yapımı tamamlandıktan sonra çok amaçlı olarak hizmet verecek olan kapalı pazaryeri kesinlikle Adapazarı Belediyesi bünyesinde işletilmelidir. Herhangi bir kurum ve kuruluşa devredilmemelidir. Pazar yerini belediyenin işletmesi demek ranta izin vermemek demektir ve olması gerekende budur. Belediye başkanımız Mutlu Işıksu’nun sürekli tekrarladığı gibi birlikte yönetim anlayışı ilkesinden hareketle yaptığımız bu önerimizi dikkate alacağını umuyoruz.” Dedi.  

Pazar yerinin belediye yönetiminde olmasının esnafın hakkının korunması için önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Yine bir diğer önerimiz ise, örnek olacak bu pazaryeri tamamlandığında hali hazırdaki tezgahlar ve dükkanlar içindir. Pazaryerindeki tezgahlar esnafımıza hakkaniyet çerçevesin de belediyemizce kura usulüyle verilmelidir. Eğer kura usulü olursa adaletli bir iş yapılır ve herkes memnun olur. Oda yönetimi olarak her zaman söylediğimiz gibi esnafımızın yararına olacak her projeye destek vermeye ve isteklerimizin takipçisi olmaya devam edeceğiz. ” Dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

sakaryalı5416 Ocak 2020, Perşembe - 07.59

proje on numara diyecek bir şey yok ama yer cok ufak esnafın hepsi sıgmaz oraya selamlar sasygılar

adalı5416 Ocak 2020, Perşembe - 07.56

bunca esnafı nasıl sıgdırmayı planlıyorlar acaba küçücük yere