Cumhur Genç sert konuştu: Emeklerimiz yok sayıldı! - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Cumhur Genç sert konuştu: Emeklerimiz yok sayıldı! SPOR

Cumhur Genç sert konuştu: Emeklerimiz yok sayıldı!

Cumhur  Genç sert konuştu: Emeklerimiz yok sayıldı!

Sakaryaspor kulüp başkanı Cumhur Genç, 2.Lig ve 3.Liglerin oynanmaması kararı sonrası sert açıklamalarda bulundu. Genç, bu kararın 60 gündür çalışan futbolcuların emeklerinin yok sayıldığını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz hafta 18 Temmuz’da 2.Lig ve 3.Lig maçlarının oynanacağını açıklamıştı. Dün Riva Tesisleri’nde yapılan toplantının ardından ‘ TFF 2.Lig ve 3.Liglerin oynatılmaması kararı alınmıştır’ açıklaması yapıldı.

GENÇ ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Bu kararın ardından Sakaryaspor kulüp başkanı Cumhur Genç, Spor264 editörlerine özel açıklamalarda bulundu. Genç, “Bu kararı kesinlikle haksız buluyoruz. Liglerin 18 Temmuz’da oynatılacağını açıkladıktan sonra fevri olarak alınan bu karar doğru değil.

60 gündür bu yaz sıcağında günde çift kale antrenman yapan futbolcularımızın emeklerine yazık. TFF’nin aldığı bu karar sonrasında bütün yasal haklarımızı kullanacağız.

UEFA ve CAS’a başvuruda bulunacağız. Gerekirse Türkiye Cumhuriyeti’ndeki en yüksek mercilere kadar ulaşıp Sakaryasporumuzun ve Sakarya halkının haklarını arayacağız. Kimse Sakaryaspor'un 1 yıllık emeğini çalamaz.” ifadelerini kullandı.

(spor264)

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz