KÖRDÜĞÜM… - Adayorum Sakarya'nın Haber Sitesi
Fatih ARDUÇ

Fatih ARDUÇ

arducf@hotmail.com

KÖRDÜĞÜM…

KÖRDÜĞÜM…

Fatih ARDUÇ

Devlet olarak uzun yıllardır bitirmek için mücadele ettiğimiz terör örgütü ve yan kuruluşları ile geniş çaplı bir operasyona “Barış Pınarı Operasyonu’na” başlamış bulunmaktayız.

Bu barış harekâtına neden ihtiyaç duyuldu?  Devletimiz taşeron terörü bitirmek için çalışırken onların ağa babaları, hamileri onlara her türlü desteği verdiler. Onları kendilerince dallandırdılar, budaklandırdılar. Fransa eski Cumhurbaşkanı ve eşinin defalarca kandile giderek terör örgütü liderleriyle görüştüğünü biliyoruz. Avrupa parlamentosunun terör örgütüne sergi açtığını, çalıştay düzenlediğini, irtibat bürosu açtığını, örgütün ileri gelenlerini misafir ettiğini, ağırladığını biliyoruz. Özellikle Kuzey Avrupa olmak üzere tüm Avrupa’da, Amerika’da ve dünyanın çeşitli ülkelerinde irtibat bürolarının, temsilciliklerinin olduğunu biliyoruz.

İşin daha vahimi NATO’ da yer almamıza rağmen müttefiklerimizin terör örgütlerine karşılıksız silah verirken, Devletimizin almak istediği silahları parayla bile satmadılar. Gerekçesi teröre karşı kullanılma ihtimali. Bunun en son örnekleri Almanya’ nın, Fransa ve Amerika ve diğerlerinin silah ambargosu kararı alması.  Amerika’ nın Patriot ve F-35 kararı.

Kötü komşu insanı mal sahibi yapar demişler. İsrail tanklarımızı parasıyla modernize etmedi kendimiz yaptık. Hatta sıfırdan üretiyoruz. İHA’ ları satmadı. Sattıklarının parçasını vermedi. İHA’ yı da SİHA’ yıda yaptık.

Buradan şu sonuca varmak ve kendimizi Maide Suresi 51. Ayete göre sorgulamamız gerek.

Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.

Suriye’ de hangi noktalarda kiminle harekât ediyoruz?

Yılanın kuyruğuna bastığınızda başıyla döner sizi sokmaya çalışır ya; operasyon bölgesinde Amerika, İsrail ve Avrupa’nın……. kuyruğuna bastığımızdan bize ateş püskürüyorlar. Burada Rusya bize yakın gözüküyor. Avrupa’nın Sevr Antlaşmasıyla bize dayatmaya çalıştığı Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kurmaya çalıştıkları devletler hedefinden vazgeçmediğinin bir göstergesi bu. İsrail ve Amerika’ daki Lobisi Arz-ı Mevut konusundaki hedeflerinden dolayı bize cephe almış durumdalar.

İdlip ’te İran ve Rusya ile çalışsak da burada Amerika ile daha uyumluyuz ve daha az karşı karşıya geliyoruz gibi gözüküyor.

Ülkemizdeki Suriye ’lilerin (Muhacirler) Avrupa’ ya geçişleri hususunda İran ile İsrail’ in amaçları farklı olsa da aynı düşündüklerini görüyoruz.

İsrail Arz-ı Mevut dediğimiz kendi inançlarına göre vaat edilmiş topraklara ulaşma hususunda önündeki nüfusun azalmasını çıkarına uygun görüyor. Yaz döneminde Ortadoğu uzmanı bir arkadaşım Suriye ’lilerin Avrupa’ya geçişlerine izin verilmesi hususunda İsrail’ in Türkiye’ ye Amerika’ daki Lobi kuruluşları aracılığıyla baskı yaptığını söylemişti.

İran ise Suriye’ de nüfusun dörtte birine sahip kendi taraftarlarının uzun yıllardır iktidardaki durumlarını devam ettirebilmeleri için Ülkemize sığınan Suriye ’lilerin Avrupa’ya geçişlerine sıcak bakıyor ve destekliyorlar. Suriye’ de demografik yapının değişmesi işlerine geliyor.

Tüm Şehitlerimize Allah ’dan rahmet, Gazilerimize acil şifalar dilerim. Rabbim Ordumuza yardım eyle. Onları Zafere ulaştır.  Tüm gelişmeleri hakkımızda hayırlı kıl. Amin…

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Adil31 Ekim 2019, Perşembe - 18.48

Hislerimize tercuman olmuşsunuz Müdürüm

Bayram19 Ekim 2019, Cumartesi - 23.59

Ellerinize sağlık hocam, güzel tespit

Şeref19 Ekim 2019, Cumartesi - 14.58

müdürüm aynen katılıyorum belki siyaset düzleminde çok söylenmeyen bir ifade Anadolu halkının ağzından düşmeyen bir darbimesel gavurdan dost ayıdan post olmazmış günümüzde yaşanılanılanları bu söz ne kadar da güzel özetliyor

Cahit19 Ekim 2019, Cumartesi - 09.49

Allah devletimize zeval vermesin. Ellerinize sağlık Fatih Bey

Doğrucu18 Ekim 2019, Cuma - 19.14

Bundan şu çıkarılır her devletin farklı çıkarı var ve ona göre davranır. Güzel bir konu. İyi tahlil

Yazarlar